Milzumdaudz arhepelāgu, vairāk kā 17000 salu, Indonēzija ir kontrastu zeme—ugunīgi vulkāni un mierīgas jūras, pārpildītas pilsētas un tālas plantācijas, modernas augstceltnes un tempļu gruveši, Komodo pūķi un neskaitāmas tropisko putnu sugas, jauni cilvēki uz skūteriem, kas ģērbušies spilgtu krāsu sarongos un batikas kreklos.Vairāk kā 300 etnisko grupu un kultūru, ar dučiem valodu, dažādu sociālo un kultūras fonu ar Eiropas, Āzijas un Vidusaustrumu ietekmi – tas viss kopā veido Indonēzijas sabiedrību.

Pusaudžiem Indonēzijā patīk pavadīt laiku lielās grupās. Sports Indonēzijā ir ļoti populārs, īpaši futbols, badmintons un pencak silat (tradicionālais cīņas sporta veids). Vēlies uzbūvēt un lidot ar kaitu? Tā ir īstā vieta, kur to darīt.

A photo posted by Coralie gisel (@cocoinindo) on

Viesģimene un sabiedrība

Esi gatavs kopā ar savu viesģimeni apmeklēt dažādus ģimenes pasākumus. Vecāka gada gājuma cilvēki Indonēzijā tiek ļoti cienīti un pirms pieņem kādu lēmumu, noteikti pakonsultējies ar saviem viesvecākiem. Būt lielākās kopienas loceklim, indonēziešiem ir ļoti svarīgi un viņi vienmēr jutīsies parādā savam ciemam, mošejai vai profesionālajai organizācijai. Komunikācijas stils Indonēzijā vairāk ir netiešs, īstenībā, Indonēzijā ir 12 dažādi veidi kā pateikt “nē” Bahasa indonēziešu valodā.

Skola

Tu noteikti apmeklēsi valsts skolu no pirmdienas līdz sestdienai (no 7:00 rītā līdz 13:30 pēcpusdienā). Piektdienās skola beidzas 11:00, jo ir pēc musulmaņu tradīcijām pusdienaslaikā ir jāveic lūgšana. Tev būs jāvalkā skolas forma. Pēc skolas tu varēsi apgūt tradicionālo indonēziešu mūziku un dejas.

A photo posted by Raihan Mauladi (@raihan_7) on

A photo posted by Coralie gisel (@cocoinindo) on

Valoda

Lai arī Indonēzijā ir vairāk kā 583 etnisko valodu un dialektu, kurās ikdienā runā, oficiālā valsts valoda ir – Bahasa indonēziešu valoda. Angļu valodas pamatzināšanas tev noteikti labi noderēs. AFS piedāvās valodas kursus un pirms programmas atsūtīs valodas apguves materiālus.

Ēdiens

Indonēzijas virtuve apvieno pamatiedzīvotāju metodes un piedevas, kas nākušas no Indijas (karijs), Vidusaustrumiem (kebabs), Ķīnas (stir-frying) un Eiropas, ieskaitot produktus, kurus atveduši spāņu un portugāļu tirgotāji, pirms holandieši kolonizēja salas.  Gatavošanas veidi atšķiras atkarībā no reģiona, kurā dzīvo, ēdiens var būt gan ļoti ass, gan salds. Zivis, kokosrieksti un čili pasniedz kopā ar rīsiem. Pamatēdienreize Indonēzijā ir vai nu pusdienas vai vakariņas. Vajadzētu ievērot arī zināmu galda etiķeti.

Indonesian vibes?

A photo posted by Dafne Rizzo (@dafninja) on