Krievija ir viena no ģeogrāfiski lielākajām un kulturāli dažādākajām valstīm. Tur Tu vari atrast jebko: kalnus, līdzenumus, mežus, stepes, ezerus un jūras. Krievija ir valsts ar bagātu kultūru un senām tradīcijām, kā arī ar cienījamu mākslas un mūzikas mantojumu.

Pēcstundu aktivitātes ir daļa no pusaudžu dzīves, iekļaujot mākslas vai mūzikas skolas apmeklēšanu, peldēšanas nodarbības, sporta zāles apmeklēšanu vai mācoties kādu valodu. Skeitbords, skrituļslidošana un skeitošana ir vieni no populārākajiem sporta veidiem.

Cilvēki

Lielākā daļa apmaiņas studentu dzīvo mazās pilsētās Krievijas rietumu daļā līdz Urālu kalniem vai dienvidos, tuvu Melnajai jūrai. Ģimene varētu arī tikt atrasta ziemeļos Surgutā vai austrumos Vladivostokā. Ģimenes pilsētās parasti dzīvo dzīvokļos, taču ne tik apdzīvotās vietās – privātmājās. Nedēļas nogales un brīvdienas ģimenēm patīk pavadīt savās lauku mājās.

A photo posted by AFS MOSCOW (@afsmoscow) on

Skola

Lielākā daļa skolu Krievijā ir publiskās skolas. Mācību gads ilgst no septembra sākuma līdz maija beigām ar trīs maziem brīvlaikiem tā starpā. Daudzas skolas piedāvā padziļinātu matemātikas un zinātņu apguvi, citas arī piedāvā apmeklēt tādus pulciņus kā dejas, mūzikas vai sporta. Apmaiņas studentiem tiek sagatavoti individualizēti mācību stundu saraksti.

Valoda

Krievu valoda ir oficiālā valsts valoda, taču pastāv arī 27 oficiālas reģionālās valodas un vairāk nekā 100 minoritāšu valodu. Ja paveiksies, Tev būs iespēja apgūt vēl kādu valodu, neskaitot krievu. Tava viesģimene visticamāk nerunās nevienā citā svešvalodā, un tas ātri palīdzēs apgūt krievu valodu. Tev nav jābūt krievu valodas priekšzināšanām, lai pieteiktos šajai programmai. AFS-Krievija piedāvās intensīvu valodas kursu gan programmas sākumā, gan visa gada laikā. Apmaiņas gada beigās AFS studenti liek krievu valodas testu universitātē un saņem valsts valodas sertifikātu (B1 līmeni). Krieviem patīk izmantot idiomas, un, ja Tu tās apgūsi, viņu būs īpaši iepriecināti!

5033415296_4d025683af_o-5b953ba946e0fb00251ecdb5

Ēdiens

Siltais ēdiens tiek ieturēts trīs reizes dienā. Pusdienas nav iedomājamas bez zupas. Lielākā daļa ēdienreižu iekļauj cūkgaļu, vistu, kartupeļus, pelmeņus vai makaronus. Smalkmaizītes un saldumi bieži tiek pasniegti kā deserts. Bieži tiek dzerta tēja un kafija, un tieši tējai ir īpaša nozīme Krievijas kultūrā.