Mācības Argentīnā, Urugvajā, Panamā, Čīlē vai Dominikānas Republikā – šādu iespēju vidusskolēniem piedāvā bezpeļņas organizācija „„AFS Latvija” Starpkultūru programmas”, izsludinot konkursu jauniešiem uz piecām daļējām stipendijām kādā no šīm Dienvidamerikas valstīm. Pieteikties stipendijai iespējams līdz šī gada 30.janvārim, aizpildot pieteikuma anketu.

„AFS Latvija” programmu koordinatore Inese Diebele uzsver, ka stipendija sniedz iespēju 2017./2018. mācību gadā doties apmaiņas programmā uz citu valsti, mācīties vietējā valsts skolā un dzīvot viesģimenē. Viņa arī norāda, ka stipendija ir paredzēta motivētiem un mērķtiecīgiem jauniešiem, kuri vēlas iegūt starpkultūru pieredzi. „Vidusskola ir posms, kurā jaunieši vēlas iepazīt pasauli, viņiem veidojas plašāks skatījums uz apkārt notiekošo, tāpēc mācību apmaiņas gads bieži vien ir pagrieziena punkts patstāvīgākai dzīvei. Kā rāda pieredze, šajā laikā jaunieši kļūst tolerantāki pret dažādām kultūrām, apgūst jaunu valodu un iegūst draugus no visas pasaules,” stāsta I.Diebele.

Daļējās stipendijas apjoms ir 1 000 eiro, savukārt kopējās programmas izmaksas ir vidēji no 6 000 līdz 8 000 eiro, atkarībā no izvēlētās programmas valsts. Stipendija sedz daļu no šādiem izdevumiem: dzīvošanu rūpīgi izmeklētā viesģimenē, sagatavošanās materiālus dalībai programmā, sagatavošanos pirms aizbraukšanas, orientācijas nometnes viesvalstī, AFS darbinieku un brīvprātīgo atbalstu viesvalstī, sekundāro medicīnas apdrošināšanu, starptautiskos ceļa izdevumus, izdevumus no mājas līdz skolai un atpakaļ, izdevumus, lai apmeklētu obligātos AFS pasākumus viesvalstī un mācību grāmatas obligātajiem mācību priekšmetiem skolā.

Stipendijai pieteikties var ikviens vidusskolēns vecumā no 15 līdz 18 gadiem. Lai pieteiktos, kandidātiem vispirms jāaizpilda pieteikuma anketa www.afs.lv mājas lapā, norādot valsti, kurā vēlētos mācīties. Pēc tam jāaizpilda apmaiņas dalībnieka pieteikuma forma, kas tiek izsūtīta katram dalībniekam pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas mājas lapā.

Konkurss notiek divās kārtās. Pirmajā kārtā kandidātiem izvērtēšanai jāiesniedz pieteikumi, savukārt otrajā kārtā kandidāti tiks aicināti uz individuālām pārrunām ar „AFS Latvija” vadību. Rezultāti par stipendiju piešķiršanu pretendentiem tiks paziņoti ne vēlāk kā šī gada 7.februārī. Pieteikties stipendijai iespējams no 16.janvāra līdz 30.janvārim.

Pieteikties stipendijai!