Lai varētu atbalstīt skolēnus un viesģimenes viņu starpkultūru izglītības programmas laikā, AFS brīvprātīgajiem un darbiniekiem jāpārzina starpkultūru izglītības pamati un AFS programmu sniegtās izglītības priekšrocības. Paturot to prātā, AFS ir izveidojusi Starpkultūru izglītības programmu – AFS tīkla oficiālā starpkultūru izglītības apmācības un novērtēšanas programmu.
Starpkultūru izglītības programmu (Izglītības programma) ir paredzēta, lai brīvprātīgajiem un darbiniekiem veicinātu starpkultūru jutīgumu un attīstītu spējas, kas nepieciešamas, lai vadītu starpkultūru mācības arī citiem (skolēniem, skolās, viesģimenēs un cilvēkiem ārpus AFS). Tā kā tas tiek izmantots AFS organizācijas iekšienē, šādi ir iespējams izmantot vienotu valodu un izpratni neatkarīgi no tā, vai lietotāji atrodas Ķīnā, Ganā, Kanādā vai Vācijā. Īsāk sakot, izmantojot dažādas interaktīvas un pārdomas izraisošas metodes, Izglītības programma palīdz brīvprātīgajiem un darbiniekiem pilnveidot zināšanas, prasmes un attieksmi, kas nepieciešama, saskaroties ar cilvēkiem no dažādām kultūrām gan AFS vidē, gan ārpus tās.
Izglītības programmā tiek apskatīti tādi temati kā AFS izglītības pieeja, kultūras definīcijas un jēdzieni, starpība starp vispārināšanu un stereotipiem, starpkultūru komunikācija, kultūru vērtības un dimensijas, starpkultūru konfliktu veidi un risināšana un kultūru pielāgošanās. Izglītības programma piedāvā noderīgus rīkus un modeļus, lai palīdzētu brīvprātīgajiem un darbiniekiem nepieļaut nosodīšanu starpkultūru vidē un noteiktu veidus, kā palīdzēt veicināt starpkultūru jutīgumu citiem cilvēkiem.