Tavu starpkultūru mācību pieredzi Ķīnā sāksim ar to, ka tā ir viena no aizraujošākajām, draudzīgākajām un šarmantākajām valstīm pasaulē. Atklāj tās tradicionālo un moderno daudzveidīgumu: gadsimtiem vecu tempļu, kuriem visapkārt spīdošu debeskrāpju, dažādu vilinošu ielu restorānu un majestātisku laukumu, acīmredzemu dabisko veidojumu un seno pagodu.

Kā lielākā daļa jauniešu Ķīnā, Tu noteikti koncentrēsies uz skolu un mācībām. Skola arī ir lieliska vieta, kur iegūt draugus, kuri dalīsies savā kultūrā ar Tevi. Jaunieši Ķīnā parasti satiekas pie kādā mājās, skatās filmas, dejo, skatās televizoru vai nodarbojas ar sportu, piemēram, futbolu, basketbolu un ping-pong. Vecāki parasti ir ļoti iesaistīti skolēnu dzīvē, tev vajadzētu vienmēr aprunāties ar viesģimeni pirms došanās ārā. Ķīniešu jaunieši reti tiekas, bet labprāt socializējas ar sava dzimuma klasesbiedriem.

Viesģimene

Tu visticamāk dzīvosi Ķīnas austrumos vai dienvidos. Daži apmaiņas studenti dzīvo lielajā pilsētās kā Šanhaja, Tjaņdziņa un Pekina, bet lielākā daļa dzīvo mazākās pilsētās kā Dzjansu, Aņhui, Sičuaņa, Heilundzjana un Guanduna. Ģimenes pilsētās parasti mēdz dzīvot dzīvokļos. Ir iespēja, ka dzīvosi kopā ar vecvecākiem. Viennozīmīgi būs daudz iespēju pavadīt laiku ar ģimeni. Ķīnieši respektē hierarhiju, un novērtē sakārtotu sociālo saikni, pilnu ar harmoniju un maz konfliktiem.

homestay-china

Skola

Tu visticamāk vidusskolā apmeklēsi Senior 1 līmeni ar speciālu stundu sarakstu kā apmaiņas skolēnam. Tas nozīmē, ka tu pirmajā dienas pusē koncentrēsies uz ķīniešu valodas, kultūras, vēstures, mākslas un mūzikas priekšmetu apgūšanu, kopā ar citiem AFS apmaiņas studentiem, bet pārējā dienas daļa būs veltīta stundām kopā ar citiem ķīniešu skolēniem. Ķīnā skola ir no pirmdienas līdz piektdienai, parasti no 7:30 līdz 16:30, un skolēniem obligāta ir skolas forma. Vecāki ir ļoti iesaistīti bērnu dzīvē un izglītībā. Skolas pienākumi un mācības ir svarīgākas par brīvā laika aktivitātēm.

Valoda

Ķīna ir 55 dažādas etniskās grupas, katra ar savu valodu vai dialektu. Lai gan mandarīnu valodu lieto vairāk kā 70 procenti Ķīnas iedzīvotāju (kā arī lielākā daļa skolu), Tu varētu būt arī ģimenē, kas runā kantoniešu dialektā. AFS brīvprātīgie, kā arī skola, kurā mācīsies, pasniegs ķīniešu valodas nodarbības, pirmajos 3 Tavos uzturēšanās mēnešos. Pirms došanās apmaiņā, Tev vajadzētu zināt angļu valodas pamatus un jebkādas zināšanas ķīniešu valodā būtu liels palīgs tev pašam.

sichuan-hot-pot

Ēdiens

Ēdienreizes parasti sastāv no dārzeņiem, rīsiem, nūdelēm un gaļas piedevas. Tradicionālās ķīniešu vakariņas var ietvert arī Peking Duck (cepta pīle ietīta plānajā pankūkā ar saldo, kviešu mērci), Mongolian Hotpot (fondī ķīniešu gaumē), jiaozi (pelmeņi ar cūkgaļu, maurlokiem un sīpoliem) un gardu tēju. Izzini un attīsti savu prasmi ēšanā ar irbulīšiem, tev noteikti palīdzēs viesģimene un draugi. Ievērot veģetāru dzīvestilu var būt diez gan izaicinoši, jo gaļa tiek bieži izmantota kā garšas pastiprinātājs, pat ja tā neatrodas tieši ēdienā.

Ķīna un pieejamās programmas