Taizeme, galvenais ceļš uz Dienvidaustrumāziju, piesaista vairāk tūristus nekā citas apkārtējās valstis, pateicoties tās elpu aizraujošajam dabas daiļumam, krāšņajiem tempļiem, bagātīgajiem ēdieniem un seno karalistu saknēm. Tu pieredzēsi nepārspējami unikālu kultūru, kārdinošus ēdienus, meditāciju, Budas tempļus un aizraujošus nakts tirgus.

Skola ir taju jauniešu dzīves centrs, un viņu sociālā dzīve ir ap to. Filmas un televīzija ir vispopulārākie izklaides avoti. Futbols, galda teniss, badmintons un voleibols ir viņu mīļākie sporta veidi. Jaunieši parasti nedzer alkoholu un nesmēķē.

Cilvēki

Tu vari tikt dzīvot reģiona galvaspilsētā vai mazākā pilsētā jebkurā Taizemes reģionā no ziemeļu tīkkoku mežiem līdz centrālajiem zemkopības līdzenumiem vai dienvidu tropiskajām pludmalēm. Tas ir ierasti apciemot radiniekus dažādās valsts pusēs, kā arī vairāku paaudžu dzīvošana zem viena jumta nav nekas neparasts. Ģimenes arī izbauda brīvdienas ar visiem kopā mājās, kur Tev būs iespēja uzzināt kā mūsdienu taju ģimenes ir savijušās ar vēsturiskām tradīcijām. Tev vienmēr vajadzētu paprasīt atļauju no viesģimenes pirms došanās ārpus mājas. Taizemieši sasveicinās ar wai -plaukstas saliktas kopā un nedaudz paklanoties, tādējādi izrādot cieņu. Taizemieši cenšas dzīvo ar jai yen (aukstu sirdi), tādēļ tu bieži neredzēsi viņus izpaužam ekspresīvas emocijas.

Skola

Taizemē ir daudz dažādu veidu skolas. Tās parasti ir komunikāciju centros un tu visticamāk būsi ielikts publiskajā skolā. Skola un priekšmeti, kurus apmeklēsi būs atšķirīgi atkarībā no vecuma un Tavām interesēm kā arī vietas, kurā dzīvosi. Skolas gads sākas maijā un beidzas februārī ar pusgada brīvlaiku oktobrī. Skola parasti ir no 7:30 līdz 15:30. Skolēniem skolas uniformas ir obligātas. Taizemes skolas piedāvā vairākus ar kultūru saistošus priekšmetus kā, piemēram, taju valodu, dejošanu, zobencīņas, mūziku, pavārmākslu, mākslu, vēsturi, budismu un meditāciju. Ir arī citas brīvā laika aktivitātes un pulciņi, kurus piedāvā skola.

Valoda

Taju valoda ir oficiāla valoda Taizemē un valoda, kurā runās Tavā viesvalsī un skolā. Visas instrukcijas, izņemot svešvalodas stundas, norisinās taju valodā. Tev nav obligāti jārunā taju valodā pirms došanās apmaiņā, bet liekas zināšanas viennozīmīgi Tev palīdzētu ātrāk iejusties. Valodu Tev palīdzēs apgūt Tava viesskola un vietējie brīvprātīgie jau no pirmās programmas dienas.

A photo posted by บัว (@soniadorigo_) on

A photo posted by Raquel Martinez (@rademark) on

Ēdiens

Taju ēdieni sastāv no rīsiem, karija, zivīm un dārzeņiem, sajauktiem ar asajem pipariem un zemesriekstu mērcēm. Tipiski tiek lietota arī cūkgaļa un vista. Plašs klāsts augļu ir pieejams visu gadu. Lielākā daļa ģimeņu pavada vakariņas kopā. Ģimene ēd kopīgi: katram ir sava bļoda ar rīsiem, bet pa vidu galdam ir nolikti citi ēdieni, kuri tiek ēsti kopā. Populārākie ēdieni ir pad Thai (ceptas nūdeles), yam (asie salāti) un tom yum kung (garneļu zupa ar citronu garšu).

Taizeme un pieejamās programmas