Līdz ar 1.septembra un jaunā mācību gada tuvošanos, Latvijā ieradušies 36 ārvalstu viesskolēni, kuri ar bezpeļņas brīvprātīgo organizācijas „„AFS Latvija” Starpkultūru programmas” starpniecību nolēmuši pavadīt Latvijā vienu mācību gadu, lai iepazītu latviešu kultūru, iemācītos valodu un spētu adaptēties jaunā vidē. Skolēni ieradušies no Dominikānas Republikas, Beļģijas, Meksikas, Itālijas, Taizemes, ASV, Nīderlandes, Turcijas, Vācijas un Islandes.

       Ārvalstu viesskolēni Latvijā pavadījuši jau pāris dienas, kuru laikā iepazinušies ar pamata lietām par Latviju, lai veiksmīgi sagatavotos jaunajam mācību gadam. Tāpat skolēni pirmo reizi satika savas viesģimenes, kuras pašaizliedzīgi atvērušas savas ģimenes durvis ārvalstu skolēniem. Visi kā viens viesskolēni atzina, ka ir satraukti par gaidāmo apmaiņas gadu Latvijā, taču ir apņēmības pilni mācīties, apgūt valodu un izbaudīt visu, ko apmaiņas gads sniegs.

„Ik gadu, neilgi pirms 1.septembra svinībām, Latvijā ierodas ārvalstu skolēni, kuri uzdrīkstējušies vienu mācību gadu pavadīt svešā valstī. Viesskolēnu ierašanās ir svētki ne tikai viņiem pašiem un jaunajām viesģimenēm, bet arī „AFS Latvija” brīvprātīgajiem. Šī ir viena no gada gaidītākajām tikšanās reizēm, jo ir īpašs prieks redzēt tik daudz aizrautīgas, laimīgas, neliela satraukuma pilnas acis. Arī šogad bija lieliski gūt sirsnīgas emocijas no pirmās tikšanās reizes,” norāda „„AFS Latvija” Starpkultūru programmas” direktore Ineta Leikuma.

Apmaiņas programmas ietvaros ārvalstu viesskolēnu mērķis ir adaptēties jaunā vidē, iepazīt jaunu kultūru un tradīcijas, apgūt latviešu valodu. Lai to īstenotu, skolēni dzīvo viesģimenēs un mācās vietējās skolās. I.Leikuma uzsver, ka īpaša pateicība jāizsaka ikvienai ģimenei, kura šogad uzņēmusi viesskolēnu, tādā veidā atverot plašākās durvis pasaules kultūrām. Viesskolēni savas mācību gaitas uzsāks dažādos Latvijas reģionos – Liepājā, Saldū, Aucē, Neretā, Iecavā, Ķekavā, Krāslavā, Ikšķilē, Limbažos, Siguldā, Valmierā, Daugavpilī, Dobelē, Jelgavā, Jaunmārupē, Garkalnē, Ādažos, kā arī Rīgā.