Eiropas brīvprātīgā darba projekta ietvaros AFS Latvija birojā gadu strādāja brīvprātīgā no Itālijas – Carlotta. Projekta mērķis bija popularizēt brīvprātīgo darbu un starpkultūru mācīšanās nozīmi.

Carlotta, izmantojot savu apmaiņas pieredzi Brazīlijā un brīvprātīgā darba iemaņas AFS Itālija, aktīvi piedalījās darbā ar Latvijā esošajiem apmaiņas skolēniem. Nometnēs viņa palīdzēja veidot nodarbības, lai veicinātu izpratni par Latvijā gūto starpkultūru pieredzi un tās pārnesi citu kultūru kontekstā.

Lai popularizētu brīvprātīgo darbu un AFS programmas veidojām interaktīvas nodarbības skolās Rīgā, Daugavpilī, Jēkabpilī, Jelgavā un Ikšķilē. Tāpat Carlotta īstenoja senu sapni – izstrādāja un vadīja nodarbības itāļu un portugāļu valodā iesācējiem.

AFS ir starptautiska organizācija. Carlottas projekta laikā mums bija gods uzņemt Latvijā Ziemeļvalstu direktoru tikšanos.

AFS ir uz mūžu! Latvijā satikušās divas bijušās apmaiņas skolnieces – viena no Beļģijas, otra no Itālijas. Abām uzreiz ir kopīgas tēmas – kā šī starpkultūru pieredze ietekmējusi viņu raksturus un dzīves redzējumu. Abas ir aktīvas brīvprātīgā darba atbalstītājas.

“AFS Latvija” saka lielu paldies Carlottai un Eiropas brivprātīgā darba programmai par iespēju kopā strādāt un attīstīties!

Februārī Latvijā šīs programmas ietvaros ieradīsies brīvprātīgā no Islandes – cits cilvēks, cita kultūra un cita pieredze. Gaidām ar nepacietību!

Eiropas Komisijas atbalsts šīs publikācijas tapšanai nav uzskatāms par tās satura apstiprinājumu, kas atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Komisijai nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.