Atklāj, kādēļ Austrālija ir kas daudz vairāk par ķenkuriem un ikonisko Operas ēku. Austrālijas pamatiedzīvotājiem ir ļoti liela ietekme uz kultūru un vizuālo mākslu. Valsts klimats ir ļoti sauss un neauglīgs, tādēļ lielākā daļa cilvēku dzīvo auglīgos dienvidaustrumu piekrastes līdzenumos. Brīvdabas dzīves likumi – peldēties pasakainajās pludmalēs, spēlēt kriketu un grillēt parkos.

Austrālijas jauniešu dzīvēs lielu lomu ieņem sports, pārgājieni ar telšu celšanu un, jā, iešana uz pludmali. Daudzi jaunieši pēc skolas strādā pusslodzes darbus un brīvdienās tērē sapelnīto naudiņu. Jauniešu klubi ir populāri, skauti, reliģiskās grupas, vieglatlētikas komandas un brīvprātīgo darbs.

AFSer @kiamahayley having a good time on her exchange. #afseffect #Repost "it's a big world out there"

A photo posted by AFS Australia (@afsaustralia) on

Viesģimene un sabiedrība

Tev varētu būt iespēja dzīvot jebkurā vietā Austrālijā: galvenajās pilsētās, lauku saimniecībās un  vietās, kas ir abām pa vidu. Pienākumi mājās tiek sadalīti. Ģimenes parasti sanāk kopā pie vakariņu galda, bet ir arī normāli, ja vakariņots tiek ārpus mājas. Lai arī austrālieši sliecas būt brīvi un neformāli, “lūdzu” un “paldies” ir daudz lietoti vārdi.

Skola

Tu apmeklēsi vai nu privāto vai valsts skolu. Izglītība Austrālijā tiek vērtēta ļoti augstu un ņemta nopietni, un Austrālijas skolām ir augsti reitingi visā pasulē. Skolas diena sākas 8:45 un ilgsts līdz 15:00, no pirmdienas līdz piektdienai. Tev būs izvēles priekšmeti, bet daži priekšmeti būs obligāti, tādi kā angļu valoda un sports. Skolas forma Austrālijā ir obligāta.

Valoda

Angļu valoda, tās Aussie dialektā, ir Austrālijas oficiālā valsts valoda. Ķīniešu, itāļu un grieķu valodas arī plaši izplatītas Austrālijā kā svešvalodas. Ja tev būs pamatzināšanas angļu valodā, tas varētu būt noderīgi. Programmas sākumā, tev būs iespēja piedalīties AFS piedāvātajos valodas kursos.

Ēdiens

Pārsvarā austrāliešiem ir trīs ēdienreizes dienā un viņi nenašķējas starp ēdienreizēm. Daudzi ēdieni Austrālijā ir tādi paši kā Apvienotajā Karalistē, kā piemēram, gaļas pastētes un “fish and chips”. Tā pat Austrālijas virtuvē ir jūtama liela Āzijas ietekme, kā arī pēdējā laikā populārs ir kļuvis, t.s. “bushfoods,” – ēdiens, ko ēd aborigēnu sabiedrībā. Populāri ir arī steiki, jēra karbonāde, desas, jūras veltes un makaronu ēdieni.

australian-meat-pie

Austrālija un pieejamās programmas