Austrija ir plašu iespēju valsts, sākot ar vēsturiskām pilsētām kā Vīne un beidzot ar skaistiem Alpu kalnu skatiem. Austrieši ir zināmi ar savu īpašo dzīves baudīšanas veidu, mākslu, spēcīgu kafiju un sportu. Austrieši ir tieši komunikatori, parasti ieinteresēti apspriest jaunākos notikumus un vides problēmas. Veselīgs dzīvesveids, mūzika un cilvēki, kas izbauda  koncertu apmeklēšanu vai došanos pastaigās – Spaziergange – ir Austrijas sabiedrībā izplatītas nodarbes. Viscaur vēsturē Austrija ir spēlējusi īpašu lomu, atrodoties Eiropas centrā kā tiltu būvētāja, tikšanās un kultūras apmaiņas vieta.

Jauniešiem Austrijā patīk pavadīt laiku kopā mājās, kafejnīcās, kino, deju klubos vai piedaloties jaunatnes aktivitātēs. Futbols, riteņbraukšana un Alpu slēpošana ir populārākie sporta veidi valstī.

Viesģimene un sabiedrība

Lielākā daļa ģimeņu dzīvo piepilsētās. Maltītes ir ģimenes nodarbe un laiks, kad padalīties ar dienas notikumiem.

School

You will likely attend a traditional public, university-preparatory high school. School normally runs from 8 am until 2 pm, however, you may be required to stay as late as 5 pm on some days. Saturday morning classes are sometime scheduled. You will have six to eight classes a day, depending on the extra-curricular classes you choose. 

Ēdiens

Austrieši mīl bagātīgus ēdienus un dzērienus, tādēļ tu noteikti tiksi pie gardiem našķiem programmas laikā. Ēdienreize parasti sastāv no zupas, gaļas (bieži cūkgaļas) ar kartupeļiem, salātiem, dārzeņiem un deserta. Citi favorīti austriešu vidū ir desiņas, sendviči, bulciņas (kā strūdele) vai deserti  (klasiskā cukura torte vai šokolādes kūka ar džemu un glazūru), olas, daudzi sieru veidi un āboli.

Valoda

Oficiālā Austrijas valoda ir augstvāciešu, lai gan katram reģionam piemīt savs dialekts. Citās valodās runājošo cilvēku vidū ietilpst turki, serbi, slovēņi, horvāti un ungāri. Tev vajadzētu būt vācu valodas pamatzināšanām pirms apmaiņas gada. AFS Austrija tev nodrošinās tiešsaites Rosettas Stounas valodas kursus, lai tu apgūtu vācu valodu jau pirms došanās apmaiņā.

Austrija un pieejamās programmas