Eiropas Savienības un NATO mājas. Beļģu kultūra ir ietekmējusies no franču, holandiešu, austriešu un spāņu kultūrām, kas ir radījis apbrīnojamu kultūru miksli. Tava programma norisināsies Beļģijas dienvidu daļā, kas ir franciski runājošs apgabals. Beļģu jaunieši labprāt nodarbojas ar sportu, īpaši ar futbolu un riteņbraukšanu, iet uz koncertiem un kino un brīvdienas pavada skautu organizāciju pasākumos. Tava sabiedriskā dzīve noteikti koncentrēsies uz ģimeni un šauru draugu loku.

Cilvēki un sabiedrība

Beļģi sevi raksturo kā iecietīgus, elastīgus, pieticīgus un atvērtus. Tie augstu vērtē savu privātumu, drošas un konfortablas dzīves baudīšanu. Beļģi ir ļoti strādīgi un pašdisciplinēti.

Tava programma norisināsies Beļģijas dienvidu daļā, kas ir franciski runājošs apgabals, visticamāk piepilsētas vai lauku teritorijā. Sabiedriskais transports ir labi organizēts un drošs, kas tev ļaus iepazīt vietu, kurā tu dzīvosi.

Skola

Visticamāk, ka tu tiksi ieskaitīts akadēmiskā vidusskolā, bet pastāv varbūtība, ka tu mācīsies profesionālā vidusskolā. Pārsvarā stundas notiek no 8:00 rītā līdz četriem, pieciem pēcpusdienā, savukārt trešdienu pēcpusdienas vienmēr būs brīvas. Rūpīgas mācības un koncentrēšanās uz veiksmīgām sekmēm beļģiem ir ļoti svarīga. Vis Vispopulārākie mācību priekšmeti beļģu skolās ir flāmu valoda, matemātika, vēsture, ģeogrāfija, zinātnes, kristīgā mācība vai ētika un sports.

Valoda

Cilvēki šajā Beļģijas daļā pārsvarā runā franču valodā. Daudzi cilvēki pārzin arī flāmu un vācu valodas, un ir diezgan profesionāli arī angļu valodā. Tev nedaudz vajadzētu zināt franču valodu pirms dodies apmaiņā, tas tev noteikti palīdzētu, lai valodas zināšanas uzlabotos ātrākā tempā. AFS tev dos pieeju Rosetta Stone interneta valodas kursiem, lai mācītos franču valodu pirms programmas sākuma. Tāpat AFS tev palīdzēs atrast valodas nodarbības programmas pirmajās nedēļās. Arī angļu valoda tev būs noderīga programmas sākumā.

Ēdiens

Beļģu virtuve ir kaut kas daudz vairāk par labu šokolādi un – tā ir vieta, kur tu vari nogaršot vafeles (wafelen) frī kartupeļus (pomme-frîtes), mīdijas un carbonade flamande (liellopa gaļas sautējums) ar kartupeļiem un maizi. Beļģi ēšanai velta savu laiku, tā kā tev būs lieliska iespēja nogaršot visu šo un vēl daudz ko citu. Daudzas ģimenes kopā ēšanu uzskata par ļoti svarīgu, īpaši vakariņošanu.

Beļģija un pieejamās programmas