Slavena ar saviem lietus mežiem, pludmalēm un pilsētas dzīvi, brazīliešu sabiedrība sevī iekļauj vietējo iedzīvotāju, portugāļu, citu eiropiešu un āfrikāņu senčus. Brazīlija ir mājas karnivālam – pasaulslavenām svinībām, kā arī ciematu festivāliem, ielu parādēm un mūziku, kāda tā nav nekur citur pasaulē.

Pusaudži Brazīlijā socializējas, dodoties viens pie otra uz mājām nedēļas nogalēs, kā arī apmeklējot kafejnīcas un pilsētu centrus. Šajā valstī ir vairāki nacionālie tirdziņi, kurus gada laikā ir iespējams apmeklēt, tajā skaitā arī pasaulslaveno Brazīlijas karnevālu. Pusaudži bieži vien pēc skolas apgūst citas valodas privātos valodu institūtos vai arī apgūst mūziku, mākslu vai deju. Skolas reti piedāvā pulciņus, bet ir daudzas organizācijas, kurām vari pievienoties kā brīvprātīgais un iegūt jaunus draugus. Sports, it īpaši futbols, ir populārs gan zēnu, gan meiteņu starpā.

Cilvēki Brazīlijā

Brazīlieši ir atvērti un sirsnīgi. Jo lielāka valsts, jo lielāka dažādība un iespējas iepazīt atšķirīgas cilvēku šķautnes.

Viesģimene un sabiedrība

AFS studenti tiek uzņemti visā Brazīlijā, viesbiežāk gan apdzīvotākajās vietās tuvāk lielajām pilsētām. Vecākus uztrauc bērnu drošība, it īpaši meiteņu, tāpēc tai tiek pievērsta īpaša uzmanība. Tev vienmēr vajadzētu informēt savus viesvecākus un iekļaut viņus lēmumu pieņemšanas procesā, kā arī palīdzēt ar darbiem mājās.

burky-family-angel-brazilian-jerseys

Skola

Tu apmeklēsi vai nu privāto, vai arī publisko skolu. Skolās mēdz būt divi mācību laiki – no septiņiem rītā līdz pēcpusdienai vai no vieniem pēcpusdienā līdz sešiem vakarā. Skolā ir aptuveni 10 obligātie mācību priekšmeti, kā arī papildus izvēles priekšmeti, piemēram, vizuālā māksla vai pavārmāksla. Ne visās skolās ir vienota apģērbu uniforma, taču, ja tāda ir, tad visticamāk tā būs džinsi un skolas t-krekls.

Valoda

Portugāļu valoda ir Brazīlijas oficiālā valoda, taču arī angļu valoda ir ļoti populāra. Angļu valodas pamata zināšanas būs ļoti noderīgas. Tu piedalīsies valodas apmācībā, pirms dosies uz Brazīliju, un vietējie brīvprātīgie var arī noorganizēt individuālas valodas mācības pirmajos apmaiņas gada mēnešos.

A photo posted by Barbara Miranda (@babsimi) on

Ēdiens

Ēdienreizes Brazīlijā ir laiks, kuru visa ģimene pavada kopā. Lai arī brokastis ir vieglas, pusdienas un vakariņas ir lielas maltītes ar dāsnām porcijām. Brazīļu ēdiens parasti ir diezgan smags, un tas iekļauj grilētu gaļu, zivis, vistas plovus, baltos rīsus, pupiņas un farofaorfarinhu (manioka milti). Ēdiens parasti tiek pasniegts ar liellopu gaļu un zaļajiem salātiem. Plašs svaigu augļu un dārzeņu klāsts ir pieejams visa gada laikā.

Brazīlija un pieejamās programmas