Pasaules otrā lielākā valsts, Kanādas teritorija stiepjas līdz pat Arktikai un iezīmē sevī dažādus reljefus: klinšainus kalnus, prērijas, izturīgus krastus, smilšainas pludmales, auglīgas ielejas un un kosmopolītas pilsētas. Kanādas daudzveidīgais mantojums ir aizrautīga kaislība un līdzijušana savai hokeja izlasei.

Kanādas jaunieši mīl dažādus klubus un nodarbības, kas ir saistītas ar sportu, tā pat arī dalība orķestrī, avīzē un teātra pulciņā. Skolēnu dome ir ļoti svarīga un ietekmē skolas likumu pieņemšanu. Tu noteikti būsi pārsteigts, cik daudziem skolēniem kanādā ir darbs pēc skolas, tāds kā bērnu pieskatīšana vai darbošanās vietējā kajeijnīcā.

Viesģimene un sabiedrība

Visticamāk, ka tu dzīvosi mazā pilsētā, laukos vai pat arī fermā. Kanādiešu vecāki parasti sadala pienākumus ģimenē, kur arī bērni ļoti daudz palīdz, arī gatavojot ēst. Daudzas kanādiešu ģimenes varētu būt atšķirīgas, tev varētu būt iespēja dzīvot zem viena jumta ar dažādām kultūrām. Tā sabiedriskā transporta iespējas ir diezgan limitētas, ģimenes noteikti jau iepriekš saplānos visu, lai katrs nonāktu tur, kur jānonāk.

img_3080

A photo posted by Nicole? (@itsme.nicole) on

Skola

Vietējās skolas ir ļoti visaptverošas un mēģinās apmierināt visas skolas bērnu vajadzības vietējā sabiedrbā, bieži vien tas viss notiek vienā ēkā, proti, mācības un ārpusstundu nodarbības.

Valoda

Abas – angļu un franču ir oficiālas valsts valodas Kanādā. Dažas skolas varētu piedāvāt ievadkursus valodā, bet AFS iesaka jau pirms ierašanās Kanādā iemācīties kaut nelielus valodas pamatus franču valodā (ja dzīvosi Kvebekas provincē) vai angļu (citos Kanādas reģionos), tā, lai normāli varētu ņemt dalību mācību procesā.

Ēdiens

Ēdiens kanādā ir atkarīgs no tā, kurā reģionā tu dzīvo, kā piemēram, Kvebekā būs liela ietekme no franču ēdieniem, tu atradīsi savās pusdienās kartupeļus, gaļu, zirņu zupu, franču konditorejas izstrādājumus, maizi, vafeles un sierus. Mīļākā uzkoda ir poutine, tie ir frī kartupeļi ar mērci un sieru.

Kanāda un pieejamās programmas