Čīle ir draudzīga valsts ar pārsteidzošu dabas brīnumu daudzveidību no Andu kalniem līdz Patagonijas pingvīnu kolonijām un vēsturisko Santiago pilsētu. Kaislība uz mākslu, īpaši literatūru, vieno dažādās Čīles etniskās grupas. Čīles slavenākais rakstnieks, Nobela prēmija laureāts Pablo Neruda sauca to par “zemi, radītu dzejniekiem”.

Čīles tīņi mīl pulcēties draugu mājās, doties kopā uz filmām, dzīvoties pilsētu laukumos, izklaidēties ballītēs un dejās vai vienkārši pavada laiku vietējās kafejnīcās. Varēsi piedalīties arī skolas organizētās aktivitātēs kā sports, valodu kursi teātra vai zinātnes klubi.

Viesģimene

Lielākā daļa viesģimeņu dzīvo ap urbānām vietām. Čīlieši ir ļoti orientēti uz savu ģimeni, arī bērni tiek audzināti tā, lai viņi cienītu un godātu savus vecākus. Labāk aprunājies ar saviem viesvecākiem pirms kalt savus plānus vai pieņem lēmumus.

Skola

Skolas gads ir no marta līdz decembrim, no pirmdienas līdz pietdienai (plkst. 8:00-17:00). Tu visdrīzāk mācīsies privātskolā vai arī privāti subsidētā skolā, kur Tev būs jāvalkā uniforma. Gada laikā Tu apgūsi 10-13 priekšmetus kopā ar saviem klases biedriem.

A post shared by AFS CHILE (@afschile) on

Valoda

Čīles oficiālā valoda ir spāņu, kā arī cilvēki mēdz runāt angliski, vāciski un mapudungiski (Mapuču valoda). Spāņu valodas pamatzināšanas Tev noteikti noderēs. Tu vari piedalīties arī spānu valodas kursos, ko piedāvā AFS, kā arī vietējie brīvprātīgie nodrošina neatkarīgas valodas studijas pirmajos programmas mēnešos

Ēdiens

Ja brokastis ir samērā vieglas, tad pusdienas ir dienas galvenā ēdienreize Čīlē. Tajās varētu būtu gaļa (liellops, jērs, cūkgaļa vai vista) vai arī zivs ar rīsiem vai makaroniem ar dārzeņiem, zupas un salāti. Pēcpusdienā varēsi izbaudīt onces: tēja vai kafija ar maizi un sviestu vai marmelādi un cepumiem. Dažas ģimenes ietur arī vēlās vakariņas, kas ietver tādus pašus ēdienus kā pusdienas. Dažādi augļi ir pieejami visu cauru gadu.

A post shared by Maca Jordán✌? (@macatan) on

Čīle un pieejamās programmas