Lieliskas Klusā okeāna un Karību jūras piekrastes, kalni, vulkāni, ūdenskritumi, ezeri un salas – Kostarika ir videi ļoti draudzīga valsts ar vēlmi saglabāt esošos dabas resursus. Kostarikas iedzīvotāji mēdz būt par sevi pārliecināti, draudzīgi un daudzpusīgi cilvēki, kuriem patīk stāstīt un rādīt citiem savu kultūru un tradīcijas. Valsts moto – Pura Vida jeb Baudi dzīvi! Kostarikā nav nacionālās armijas, kas parāda, cik augstu kostarikāņi vērtē demokrātiju, mieru un politisko brīvību.

Pusaudži Kostarikā izbauda filmas, dejošanu un viesošanos viens pie otra viņu mājās. Sports ir ļoti populārs izklaides veids, jo īpaši futbols. Nepalaidiet garām vietējos karnevālus un festivālus – tie būs lieliska iespēja iemīlēties Kostarikas kultūrā un iegūt jaunus draugus!

Viesģimene & sabiedrība

Lai gan Tu vari dzīvot jebkurā vietā Kostarikā, visticamāk, Tu būsi piepilsētā vai pilsētā. Vairāku paaudžu dzīvošana kopā ir ļoti izplatīta, tātad spēja dalīties ir vērtība. Ja Tavā dzīvē ģimenei ir liela nozīme, tas var palīdzēt Tev ātrāk iejusties un gūt pozitīvu pieredzi. Kopīgajās ģimenes maltītēs bieži ir aktīvas sarunas par dažādām tēmām un kopābūšana var ieilgt pat visas nedēļas nogales garumā.

Skola

Tu visticamāk apmeklēsi valsts vai pašvaldības skolu. Mācību gads ir no februāra līdz decembrim un mācības notiek no pirmdienas līdz piektdienai (no plkst. 7:00 līdz plkst. 16:30). Kostarikas studenti valkā formastērpus. Tu vienmēr vari piedalīties sporta sacensībās ar savu vidusskolas vai kopienas komandu, kā arī pievienoties mūzikas grupām un dažādiem interešu klubiem atbilstoši savām interesēm.

Valoda

Spāņu valoda ir oficiālā valsts valoda Kostarikā, daļa iedzīvotāju ļoti labi runā arī angļu valodā. Pirms dalības programmā Tev nav jāzina spāņu valoda, bet pamatzināšanas kādā no šīm valodām būtu ļoti noderīgas.

Ēdiens

Kartupeļi, olas, kukurūza, rīsi, pupiņas un piena produkti bieži ir Kostarikas ēdienu galvenās sastāvdaļas. Gaļa vai zivis var pat nebūt ēdienkartē kādā no maltītēm nedēļas garumā. Kostarikā ir pieejams ļoti plašs svaigu augļu, dārzeņu un augļu sulu klāsts.

casado-costa-rica-food-1511422608-785X440

Kostarika un pieejamās programmas