Dānija sastāv no pussalas un 400+ salām Ziemeļjūrā. Tilts starp Skandināviju un kontinentālo Eiropu. Šī draudzīgā, ziemeļvalsts sapludina modernās, kosmopolītiskās pilsētas ar vienkāršo, vēsturisko, ar ziemeļu tradīcijām bagāto arhitektūru un pasakainos ciematus ar vietējiem tirdziņiem, lauku baznīcām un cietokšņiem. Līdzenā valsts, ar purviem, ezeriem, lauksaimniecības zemēm, mežiem un gājēju ielām ir kā radītas riteņbraukšanai vai pļāpāšanai ar draugiem kafejnīcās. Dāņi novērtē savu personisko telpu un mīl justies omulīgi un ērti – sekojot omulības konceptam. Brīvdienas jauniešiem bieži vien nozīmē – ballītes, tusiņi kafejnīcās vai kino apmeklēšana. Lai arī futbols ir vispopulārākais sporta veids Dānijā, neaizmirsti par peldēšanu, burāšanu vai airēšanu, ja būsi stundas attālumā no jūras krasta.

Monarchy_Of_Denmark_April_2010

Viesģimene un sabiedrība

Pastāv varbūtība, ka tu varētu dzīvot jebkur Dānijā, ieskaitot Grenlandi un Fēru salas. Lai arī kā, visticamāk tu dzīvosi kādā mazpilsētā vai laukos. Dāņu pilsētas ir cieši blakus viena otrai un droši varēši paļauties uz sabiedrisko transportu. Ģimenes saites Dānijā ir ļoti ciešas, un viņiem patīk katru vakaru kopīgi gatavot vakariņas. Seko savu viesbrāļu un viesmāsu piemēram – esi neatkarīgs, pildi mājas darbus un palīdzi mājas solī izrādot savu iniciatīvu.

Skola

Visdrīzāk tu mācīsies pirmajā vai otrajā ģimnāzijas gada klasē (vidusskola, kas sagatavo studijām universitātē),  vai arī folkeskole, kas ir skola skolēniem vecumā no 6-16 gadiem. Mācību gads ir no augusta līdz jūnijam, no pirmdienas līdz piektdienai (no 8:00 – 15:00). Tev būs pieci vai seši obligātie mācību priekšmeti un viens vai divi izvēles priekšmeti un, protams, dāņu valodas apmācības visu programmas laiku. Skola un vietējā pašvaldība piedāvā arī dažādus ārpusskolas pulciņus: sportu, mūziku, rokdarbus, teātri vai skautu klubus.

Valoda

Pamatā Dānijā runā dāņu valodā, bet arī grenlandiešu, fēriešu un vācu valodas, atkarībā no reģiona, tiek atzītas par oficiālām. Dāņi labi pārvalda arī angļu valodu, tā kā programmas sākumā angļu valodas zināšanas tev būs ļoti noderīgas. AFS tev palīdzēs sameklēt dāņu valodas kursus dažos pirmajos programmas mēnešos vai arī nodrošinās tevi ar mācību materiāliem valodas apmācībai pirms dosies apmaiņas programmā.

Ēdiens

Dāņu virtuve sevī ietver lielu dažādību dārzeņu un gaļas. Dāņu pusdienas parasti ir sviestmaize, kuru dēvē par smorrebrod.  Vakariņas ir dienas galvenā maltīte, kurā satiekas visi ģimenes locekļi, lai izrunātu pa dienu padarīto. Dāņi labprāt mielojas ar marinētu siļķi un sāļo melno lakricu.

Herring-Smørrebrød

Dānija un pieejamās programmas