Gandrīz 200,000 ezeru, saunu un mākslas festivālu izceļ vienreizējo somu kultūru. Ja tev patīk slēpot, iet pārgājienos un arī burāt, līdzsvarotais sajaukusm starp dzīvi modernās pilsētās un mazās pilsētiņās, tev ir jāiegrimst Eiropas visnoslēpumainākajā valstī. Sākumā somi liksies kautrīgi un rezervēti, bet atvērsies, kad iepazīs tevi tuvāk.  Somi koncentrējas uz veselo saprātu, nesatraucas un liek lietām darboties un iet savu gaitu. Izbaudi 24 stundu saules gaismu vasarā un diennakti ilgu tumsu arktiskajā ziemā.

Pusaudžiem Somijā ir dota liela neatkarība un iespēja laiku pavadīt brīvā dabā, arī ziemā. Somijas aktīvā kultūra sevī ietver riteņbraukšanu, laivošanu, slēpošanu, futbolu un pesäpallo (somu beisbols). Tavi somu draugi nteikti piedalīsies vidusskolas deju nodarbībās pie modernās un tradicionālās mūzikas, ko sauc par vanhojen tanssit.

download

Viesģimene un sabiedrība

Ģimene somiem ir ļoti svarīka un katrs ģimenes loceklis piedalās pienākumu izpildē.

Skola

Somijā ir viena no vislabākajām izglītības sistēmām pasaulē, tā tu vari sagaidīt, ka stundas būs gan izaicinājums, gan arī aizraušanās. Tu apmeklēsi valsts vidusskolu (lukio), kurā gads ir sadalīts piecos vai sešos semestros no augusta vidus līdz maija beigām.Somu valoda, zviedru valoda, svešvalodas, matemātika, zinātnes, psiholoģija, vizuālā māksla, mūzika, vēsture un ģeogrāfija būs priekšmeti, kuri tev būs jāapgūst intensīvi katrā semestrī. Attiecībās r skolotājiem nav jābūt ļoti formāliem, tu viņus varēsi uzrunāt vārdā.

A photo posted by Bella🐷 (@bellalogan11) on

Valoda

Somu valoda ir Somijas valsts valoda. Arī zviedru valoda ir valsts oficiālā valoda un abas tiek runātas divvalodīgos apgabalos. Ja tev ir angļu valodas pamatzināšanas, tas varētu tev palīdzēt. AFS tev palīdzēs atrast valodas kursus programmas pirmajos mēnešos, tā pat tiks nodrošināti visi valodas apguvei nepieciešamie materiāli. Būtu vēlams, ja pirms došanās apmaiņas gadā, tu kaut nedaudz somu valodu apgūtu arī pats.

Ēdiens

Ēdienreizēm Somija nav tik liela nozīme kā citās valstīs, darbadienās tev būs iespeēja pagatavot un un ēst visu vienam pašam. Brīvdienās lielākā daļa ģimeņu pusdieno kopā un apspriež darbadienās notikušo. Ēdieni ir vienkārši, bet uzturvielām bagāti, ieskaitot gaļu, zivis, kartupeļus, makaronus, maizi un citus produktus. Kafija ir somu mīļākais dzēriens, pat pusaudžu vidū, bieži to dzer kopā ar saldu kviešu maizi, ko sauc par pulla.

lohikeitto

Somija un pieejamās programmas