Atklāj, kādēļ Francija ir kaut kas daudz vairāk kā Parīze, ar savām mazajām pilsētiņām un ciematiem, reģioniem ar atšķirīgu skatu un sajūtām. Iegrimsti pasaules slavenā kultūrā, ēdienā, arhitektūrā, filozofijā un mākslā. Pārliecinies, ka atklāj Francijas skaistākās vietas no Atlantijas okeāna piekrastes līdz Alpu kalniem un no Lamanša jūras šauruma līdz Vidusjūrai.
Tavi franču draugi savu brīvo laiku noteikti pavadīs parkos vai kafejnīcās un brīvdienas apmeklēs draugu ballītes. Futbols un basketbols ir Francijas jauniešu mīļākie sporta veidi.

A photo posted by AFS France (@afs_france) on

Viesģimene un sabiedrība

Visticamāk tu dzīvosi kādā no Francijas lauku reģioniem. Tava viesģimene tevi noteikti sagaidīs ar “bučiņu” uz tava vaiga, izrādot  savu pateicību un apmierinātību. Sagaidi, ka ģimenē tu tiksi uztverts kā ģimenes loceklis, ar savu palīdzību ikdienas darbos un gaitās.

Skola

Droši vien, ka tu tiksi ieskaitīts valsts koledžā (ja esi jaunāks par 15 gadiem) vai licejā (ja esi vecumā no 15-18 gadiem). Daži AFS skolēni apmeklē arī privātās skolas. Skolas diena parasti sākas 8:00 no rīta un beidzas ap pieciem, sešiem vakarā, savukārt trešdienas parasti ir dienas, kad skola ir tikai pusi dienas. Varētu būt, ka dažas mācību stundas tev būs jāapmeklē arī sestdienas rītos. Caurmērā skolēniem uz katrām sešām mācību nedēļām ir divas nedēļas brīvas. Tā kā uz mācībām skolā tiek likts ļoti liels uzsvars, tad arī ārpusskolas nodarbības varētu tikt piedāvātas tur pat uz vietas skolā. Tev būs iespēja apmeklēt arī sporta un teātra pulciņus.

hero_fr

Valoda

Franču valoda Francijā ir valsts oficiālā valoda. Nelielas franču valodas zināšanas ir ieteicamas īsajām programmām (3 mēneši vai īsākām). Ja tu dodies semestra vai gada programmā, tad tev savu franču valodu pirms programmas vajadzētu uzlabot, tev būs arī dota iespēja franču valodu papildināt interneta valodas kursos dažās nedēļas pirms programmas sākuma.

Ēdiens

Ēdiens francūžiem ir ļoti svarīgs. Ja viņi neēd, tad noteikti par ēdienu runā, kas ir garšīgs un rūpīgi pagatavots. Francūži ir gardēži un izbauda lielu klāstu dažādu sieru, kā arī tādu vietējo specialitāti kā foie gras (aknu pastēte), escargots de Bourgogne(gliemji), crêpes un cassoulet. Franču konditorejas izstrādājumi un sieri ir pazīstami visā pasaulē.

Francija un pieejamās programmas