Pasaules slavena valsts ar savu bagāto kultūru, svinīgiem svētkiem un vēsturi, tā pat Vācija ir valsts ar izsmalcināto mākslas skatuvi un vadošā valsts pasaulē atjaunojošās enerģijas ražošanā un saglabāšanā. Vācijas teritorija stiepjas no ziemeļiem ar savu lauksaimniecības zemi līdz dienvidiem, kur satiekas ar Alpu kalniem. Vācieši izbauda savus augstos dzīves standartus, ir pazīstami ar savu punktualitāti un precizitāti. Tu noteikti satiksi kādu, kurš apspriež politiku, kultūru, apkārtējo vidi un sportu.

Vācija piedāvā aktīvu jauniešu kultūru, ar plašām izvēles iespējām. Darba dienās vācu jaunieši mācās un velta sevi skolai un ārpusskolas nodarbībām, savukārt nedēļas nogales pavada ar draugiem. Mīļākie sporta veidi – futbols, pārgājieni un riteņbraukšana.

 

A photo posted by AFS Deutschland (@afsdeutschland) on

Viesģimene un sabiedrība

Visticamāk tu dzīvosi mazpilsētā vai Vācijas laukos. Ģimenes dzīve ir svarīga, tomēr Vācija tev piedāvās būt nedaudz neatkarīgākam, ja salīdzina ar kādu citu valsti. Jauniešiem Vācijā pašiem ir jāatbild par savu rīcību. Esi gatavs, ka arī tev būs savi pienākumi mājās.

Skola

Tu noteikti apmeklēsi skolu, kura jauniešus sagatavo studijām universitātē, tā saucamo, ģimnāziju, kurā mācības notiek no pusastoņiem vai pusdeviņiem rītā līdz diviem vai četriem pēcpusdienā. Stundas vienmēr ir interaktīvas un no tevis gaidīs, ka uzdod daudz jautājumu un iesaisties diskusijās.

Valoda

Vācu valoda ir Vācijas oficiālā valsts valoda. Tev būs iespēja sākt mācīties vācu valoda pirms programmas sākuma izmantojot Rosetta Stone interneta valodas kursus. Būs arī iespēja apmeklēt papildus valodas kursus, kurus palīdzēs nodrošināt AFS brīvprātīgie.

Ēdiens

Vācu virtuve bieži ir ļoti bagāta un atšķiras atkarībā no reģiona. Sarkanā gaļa, vistas gaļa vai zivis vienmēr tiek pasniegtas ar kartupeļiem, klimpām, makaroniem vai rīsiem. Arī darzeņi ir ļoti populāri. Vācija ir pazīstama ar savu lielo maizes klāstu, kūkām, kā piemēram Schwarzwälder Kirschtorte(melnā meža kūka) un kafiju. Pirms ēdienreizes tava viesģimene varētu tev novēlēt un sacīt “Guten Appetit,” kas nozīmē, ka vari sākt ēst. Siltu ēdienu parasti ēd vienreiz dienā un ēdieni tiek pasniegti īpašos laikos, kad tiek sagaidīts, ka visi ģimenes locekļi pievienojas maltītei.

Vācija un pieejamās programmas