Honkonga ir moderna, darbīga, blīvi apdzīvota ar iespaidīgu panorāmas skatu no kāda debesskrāpja jumta. Neskatoties uz to, ka Honkonga tiek uzskatīta par Āzijas galveno finanšu un tirdzniecības centru, tev noteikti būs iespēja ielūkoties kādā medicīnisko zālīšu veikalā, ieklausīties, ko saka kāds ceļmalas nākotnes un laimes pareģotājs, apskatīties, kā putni būros tiek vizināti pilsētas parkos. Honkonga ir mājas daudzām dažādām reliģijām un tradīcijām, kas ir ietekmējušās no Ķīnas un angļu kultūrām.

Jaunieši Honkongā ļoti nopietni izturas pret mācībām. Brīvais laiks tiek pavadīts kopā ar ģimeni vai radu pulkā. Ir pieejami dažādi brīvā laika klubi(netbola komanda, vieglatlētika, debašu klubs, teātra un vēstures klubs, u.c.) , kā arī vēl daudz un dažādi ārpusskolas pulciņi, kuros atrast draugus. Ja vakarā izej pastaigā, tad ir iespēja piedalīties karaoke dziedāšanas pasākumos.

Viesģimene un sabiedrība

Visticamāk, ka tu dzīvosi pilsētā, vai tuvu tai. Ir normāli, ja abi vecāki strādā ilgas darba stundas, bet vecvecāki dzīvo ar ģimeni, arī pavisam mazos dzīvoklīšos. Cienīt viesģimenes vēlmes un ģimenes laiku ir ļoti svarīgi. Gimenes dod priekšroku kopīgām maltītēm katru darba dienu, bet nedēļas nogalēs, īpaši svētdienās varētu tikt pusdienots ārpus mājas, ko dēvē yum cha, un iespe’jams aizbraukt uz Ķīnu.

Skola

Tu apmeklēsi visusskolu, kurā mācības notiks vai nu angļu (EMI), vai ķīniešu(CMI) valodās. Tās ir valsts vidusskolas ar noteiktiem obligātajiem priekšmetiem un izvēles priekšmetiem, tādiem kā tūrisms, mūzika vai ķīniešu literatūra. Skola noteikti būs akadēmiski orientēta, intensīva un prasīga. Skolas gads ilgst no septembra līdz jūlijam, aptuveni 8 stundas dienā. Lielākā daļa mācību stundas ir lekciju veidā un skolēniem ir jāģērbj skolas forma.

A photo posted by 曾素盈/Antonia (@ann_jv) on

Valoda

Abas – angļu un ķīniešu ir Honkongas oficiālās valsts valodas. Tev ir jābūt angļu valodas pamatzināšanām, dodoties apmaiņas programmā un jābūt gatavam mācīties kantonas valodu, kas arī ir valsts valoda. AFS nodrošinās Kantonas valodas apmācības programmas sākumā.

Ēdiens

Honkonga tev spēs piedāvāt visus iespējamos gardumus. Pamatēdiens sastāv no zivs, gaļas, olām, dārzeņiem un rīsiem vai nūdelēm un daudzi ēdieni ir vai nu cepti vai sautēti. Salāti, svaigi dārzeņi, piena produkti, kā piens un siers ir pieejami Honkongā, bet nav populāri. Daudzi skolēni no mājām ņem rīsus ar gaļu, lai pusdienotu skolā.

Honkonga un pieejamās programmas