Ungārija ir lepna valsts, kur Austrumeiropa satiek rietumus. Tās galvu reibinošā galvaspilsēta Budapešta, kādreiz bija pazīstama kā “Austrumu Parīze”, varenā Donavas upe un kalnu pauguri uzzīmē neatkārtojami skaistu valsts ainavu. Pārliecinies, ka apmeklē un apskati vienu no tradicionālajiem ungāru festivāliem, kurā viss grozās tikai un vienīgi ap ēdienu.

Ungāru jaunieši savas mācības skolā uztver ļoti nopietniun cītīgi gatavojas skolas noslēguma eksāmeniem, kas ir svarīgi, lai iestātos augstskolā. Savā brīvajā laikā jaunieši piedalās dažādos skolas un vietējās sabiedriskās dzīves pasākumos, kā piemēram, sporta treniņos (futbols, basketbols un volejbols ir populāri Ungārijā), teātra, tautas deju un mūzikas pulciņos. Brīvdienās tu noteikti varēsi apmeklēt kino, ballītes pie kāda mājās, lai papļāpātu.

 

A photo posted by 🇮🇩🇭🇺 (@sekar11198) on

Viesģimene un sabiedrība

Visticamāk, ka dzīvosi pilsētas teritotijā netālu no Budapeštas vai kādas citas lielās pilsētas, kaut gan arī citas viesģimenes dzīvo arī laukos. Ungāru ģimenes ir tradicionālas un vienmēr dala pienākumu mājās un pavada laiku kopā brīvdienās.

Skola

Lielākā dzļa viesskolēnu apmeklē valsts skolas, kuras dēvē par gimnázium, bet tu vari tikt pierakstīts arī profesuonālajā skolā, ko sauc par szakközépiskola. Visticamāk tu varēsi izvēlēties mācību priekšmetus no tō lielā klāsta, bet ungāru valoda un svešvalodas ir ieteicamas. Skolas gads sākas septembra vidū un beidzas jūnija sākumā un ir sadalīts divos semestros. Stundas notiek no pirmdienas līdz piektdienai no astoņiem rītā līdz trijiem pēcpusdienā.

Ēdiens

Viens no vispopulārākajiem un pazīstamākajiem ungāru ēdieniem ir gulašs – sautējums, kas pagatavots no gaļas, kartupeļiem un paprikas. Ēdieni parasti tiek pasniegti ar kartupeļiem vai makaroniem. Ungārijā ir arī daudz un dažādas garšīgas maizes un konditorejas izstrādājumu, ko noteikti vajadzētu nogaršot. Tipiski ungāru ēdieni ir gatavoti no sirds, bet kulinārijas paradumi mainās, tādēļ arī daudzi ēdieni ir krietni vien vieglāki, nekā tie bija agrāk, tomēr tiek saglabāta to garša. Paprika un dažādas mērces tiek izmantotas ēdienu gatavošanā.

🌛✨✨

A photo posted by 🇮🇩🇭🇺 (@sekar11198) on

Valoda

Magyar, arī zināma kā ungāru valoda, ir oficiālā valsts valoda Ungārijā un ir salīdzināma ar somu un igauņu valodām. Angļu un vācu valodas arī ir ļoti populāras Ungārijā. Ungāru valodas nodarbības tiks piedāvātas programmas pirmajos mēnešos. Tev nav jārunā ungāru valodā, lai tu tiktu apstiprināts dalībai, bet būtu ieteicams, ja tu valodu būtu sācis mācīties pirms dodies apmaiņā.

Ungārija un pieejamās programmas