Islandes daba slēpj daudzas aizraujošas ainavas: no robotas krasta līnijas, ledājiem un karstajiem avotiem līdz geizeriem, vulkāniem un lavas tuksnešiem. Un atliek vien palūkoties augšup, lai izbaudītu neatkārtojami skaisto aurora borealis ziemeļblāzmu. Ne par velti Islandes iedzīvotājiem patīk baudīt aktīvās atpūtas iespējas, peldoties karstajos avotos, slēpojot un jājot zirga mugurā. Aukstās naktis ir iespējams pavadīt, iedziļinoties bagātīgajā Islandes dzejas un sāgu krājumā. Šajā valstī elektrību un siltumu lielākoties ražo, izmantojot atjaunojamos resursus 90% mājsaimniecību tiek apsildītas ar enerģiju, kas iegūta no karstajiem avotiem.

Pusaudžiem Islandē ir raksturīga patstāvība un viņi labprāt atrod laiku, lai spēlētu futbolu, ietu uz ballītēm un kinoteātri, spēlētu šahu un izbaudītu pasauli ārpus četrām sienām.

Viesģimene un vietējā sabiedrība

Neatkarīgi no tā, vai dzīvosi galvaspilsētā Reikjavikā vai lauku teritorijā, tev būs jādzīvo piekrastes kopienā. Dažas viesģimenes mitinās attālu un apdzīvotām vietām, tādēļ tev, iespējams, nāksies pavadīt kādu laiku ceļā, lai nokļūtu skolā vai satiktos ar draugiem.

Skola

Vidusskolās stundas norit no pirmdienas līdz piektdienai (no pulksten 8:00 līdz 15:00). Gan islandiešu, gan dāņu, gan angļu valodas zināšanas skolēniem ir obligātās, kā arī viņiem ir jāizvēlas vēl viena papildu valoda, ko apgūt. Savstarpējā saskare starp pasniedzējiem un skolēniem lielākoties ir neformāla un draudzīga, un visos valda radošuma gars un vēlme sniegt atbalstu. Tev būs iespēja pievienoties kādam no daudzajiem skolas interešu pulciņiem, piemēram, foto pulciņam, kino pulciņam, radio pulciņam un korim vai izmantot tādas brīvā laika pavadīšanas iespējas kā klinšu kāpšana, modelēšana un ēst gatavošana.

A photo posted by AFS Iceland (@afsiceland) on

Valoda

Islandiešu valoda ir Islandes oficiālā valoda. Plaši tiek izmantotas arī Ziemeļvalstu valodas, piemēram, dāņu, kā arī vācu valoda. Dzīvojot Islandē, pamata angļu valodas zināšanas ļoti palīdzēs. Pirmo pāris mēnešu laikā AFS komanda palīdzēs tev atrast valodu kursus un piešķirs tev materiālus, kurus rūpīgi izskatīt pirms došanās apmaiņas programmā.

Ēdiens

Vissvarīgākā ēdienreize ir vakariņas, jo to laikā visa ģimene sanāk kopā. Islandieši ēd ļoti daudz jūras veltes, jēra gaļu, sieru un skyr (vietējais jogurts). Maltīšu laikā kā piedeva vairākumā gadījumu tiek ēsti kartupeļi. Tā kā Islandē ir ļoti daudz siltumnīcu, ir pieejams plašs svaigu augļu un dārzeņu klāsts.

Icelandic breakfast, skyr 😊#iceland #exchangeyear

A photo posted by Lily (@__lilinka__) on

Islande un pieejamās programmas