Itāļu brīnišķīgā māksla, mūzika, ēdiens un arhitektūra veido perfektu pamatu jaukai vakara pastaigai (passeggiata ) ar draugiem, lai apspriestu visu skaisto. Uz ļoti bagātās vēstures pamatiem ir izveidojusies moderna Eiropas valsts, kas ir modes un stila līdere. Pasaules labākais gelato (saldējums), bagātīgs mājas ēdiens, paliekas no Romas impērijas, sniegotās Alpu virsotnes vai Adrijas jūras piekrastes pasakainās pilsētiņas palīdz itāļiem izdzīvot la dolce vita (saldo dzīvi).

Pusaudži ir ļoti neatkarīgi un paši organizē savu laiku, pļāpājos kafeijnīcās, apstaigājos pilsētu, ejot padejot vai sportojos. Calcio, itāļu futbola līga, ir iemesls svinībām daudziem itāļiem, kuru komanda ir uzvarējusi daudzās spēlēs un sacensībās. Citi sporta veidi, kuri varētu interesēt tavus itāļu draugus ir basketbols, riteņbraukšana un slēpošana, kas Itālijā ir ļoti populāri.

Viesģimene un sabiedrība

AFS skolēni dzīvo viscaur Itālijā, ieskaitot Sicīliju un Sardīniju, parasti mazās pilsētiņās. Īpaši Itālijas dienvidos ir pieņemts, ka vairākas paaudzes dzīvo vienā mājā. Ēdienreizes ir īsts pasākums, kas brīvdienās un nedēļas nogalēs var ieilgt pat vairākas stundas. Sarunas var būt ļoti kaislīgas un skaļas diskusijas ar daudz žestiem un mīmikām ir itāļiem ļoti raksturīgas.

Skola

Skola Itālijā ir jāapmeklēno pirmdienas līdz sestdienai un tā ilgst no 8:30 līdz 13:30. Ja skolā būsi aktīvs un visur piedalīsies, draugus atrast nebūs problēmu.

Valoda

Itāļu valoda ir valsts valoda, bet no reģiona uz reģionu cilvēki varētu runāt dialektos. Itālijā ir ievērojams cilvēku skaits, kuri runā arī vācu un franču valodās, kā arī cilvēki, kuri runā Friuliano dialektā pie Slovēnijas robežas. Lai tu būtu pārliecinātāks par savu itāļu valodu, pirms apmaiņas programmas varēsi papildināt savas zināšanas Rosetta Stone interneta valodas kursos. Tiklīdz tu ieradīsies itāļu skolā, skolotājs ļoti rūpīgi sekos līdzi tam, kāds ir tavs progress ar valodas apguvi, ja būs nepieciešamība vietējie AFS brīvprātīgie palīdzēs tev atrast papildus valodas kursus.

Ēdiens

Ēdiens itāļiem ir iemesls priekam un apmierinātībai. Itāļi labprāt pavada laiku ar ģimeni un draugiem pusdienojot vai vakariņojot. Esi gatavs milzīgām porcijām, stiprai kafijai un garšīgiem gardumiem. Fantastiska maize un sieri un pica, ko nav iespējams salīdzināt ne ar nevienu citu picu pasaulē. Makaroni ir itāļu virtuves būtība, kas pagatavota ar jūras veltēm, gaļu un svaigiem dārzeņiem. Desertam tev būs iespēja izvēlēties dažādus gardumus, ieskaitot tiramisu kūku.

Itālija un pieejamās programmas