Piedzīvo Malaizijas maģiju—daudzveidīgo kultūru kolāžu, modernas celtnes līdzās tradicionālajiem garšvielu tirdziņiem, lietusmežus ar retām un apdraudētām augu sugām. Lielo Malaizijas etnisko un kultūru dažādību var iepazīt visu cauru gadu svinot dažādus daudzkultūru svētkus.Tā kā Malaizijas iedzīvotāju reliģiskā piederība ir tik atšķirīga – musulmaņi, budisti, hinduisti un kristieši, tradīcijas un svētku dienas ir akceptētas visā valstī.
Malaiziešu pusaudžiem patīk sports, kā piemēram, futbols un badmintons, patīk kino un skatlogu iepirkšanās. Papildus mācības un nodarbības ārpus skolas laika ir ierasta lieta Malaizijas jauniešu vidū. Savukārt, iešana uz randiņiem nav īsti pieņemama.

Viesģimene un sabiedrība

Tava viesģimene varētu piederēt jebkurai etniskai grupai – malajiešu, ķīniešu vai indiešu. Neskatoties uz to, kādā ģiemē tu tiksi izmitināts, lielās ģimenes dzīvo kopā vairākās paaudzēs un vecākie cilvēki tiek ļoti cienīti. Vecākiem patīk, ja viņu bērni lēmumu pieņemšanā konsultējas ar viņiem.  Lai arī tu vari tikt izvietots jebkurā vietā valstī, visticamāk, ka dzīvosi pilsētā vai piepilsētā.

Skola

Tu apmeklēsi valsts skolu no pirmdienas līdz piektdienai (7:30-13:30) un dažos reģionos no svētdienas līdz ceturtdienai. Tev būs iespēja izvēlēties mācību priekšmetus, kas vairāk saistīti ar eksaktām zinātnēm, gan arī piriekšmetus, kas saistīti ar uzņēmējdarbību un medicīnu. Skolēni valkā skolas formas un pamatvalodas skolā ir  Bahasa malajiešu, bet matemātiku un zinātnes tiek mācītas angļu valodā. Skolai ir liela nozīme malajiešu sabiedriskajā dzīvē, lielāka kā formālajai izglītībai. Skola ir vieta, kurā apgūst un iemāca morālās vērtības. Skolotāji tiek ļoti cienīti un to loma ir ļoti liela jauniešu dzīvē.

Valoda

Malaizijas valsts valoda ir Bahasa malajiešu, bet angļu valoda ir kā otrā valoda. Ja tev ir angļu valodas pamatzināšanas, tad tas būtu noderīgi. AFS tevi nodrošinās ar ieteikumiem aprīkojumu, lai vieglāk apgūtu valodu.

A photo posted by Danilo Melis (@danilmelis) on Sep 27, 2016 at 11:55pm PDT

Ēdiens

Lielā cilvēku dažādība Malaizijā ir atstājusi iespaidu arī uz tās virtuvi – asie malajiešu ēdieni, nebeidzmā daudzveidība ar ķīniešu ēdieniem, eksotiskie ēdieni no dienvid un Ziemeļindijas, tā pat arī ātrās ēdināšanas restorānu ķēdes. Daudzi ēdieni ir bagāti ar garšvielām , čili un kokosriekštu krēmu. Zivs tiek gatavoya daudz un dažādi. Ēdiens uz galda tiek dalīts ar visu ģimeni. Tev ir jāēd ar labo roku, bet kreisā jātur zem galda.