Vai tu izbaudi velo braucienus gar piejūras ciematiem? Vai tu vēlētos izmēģināt slidošanu uz Amsterdamas sasalušajiem kanāliem? Nīderlande piedāvā visu šo un vēl vairāk.

Jauniešiem Holandē patīk tikties ar draugiem hobiju vai sporta klubos (futbols, teniss, volejbols vai hokejs). Ziemas laikā ir populāra slidošana, vasarā cilvēki dodas pārgājienos, burāt un peldēties. Holandiešu jaunieši bieži strādā uz pusslodzi un piestrādā brīvdienās.

Learned to sail from my host mom on Mother's Day 💕⛵️☀️#exchangeyear #afseffect

A photo posted by Laura Friedrich (@lauraelizabeth67) on

Cilvēki un sabiedrība

Tu vari tikt izmitināts jebkur Nīderlandē, visdrīzāk nelielā pilsētā, taču lielāku pilsētu centri atrodas īsa brauciena attālumā. Sabiedriskā transporta sistēma ir labi attīstīta un cilvēki bieži izmanto riteņus, lai pārvietotos. Daži reģioni ir ļoti laucinieciski, sevišķi ziemeļos. Tev būs iespēja patiesi iepazīt holandiešu izpratni par ģimeni, jo ikviens dalās savos ikdienas piedzīvojumos pie vakariņu galda. Esi gatavs piedalīties mājas darbos un uzturēt savas mantas kārtībā.

Skola

Tavas līdzšinējās atzīmes un intereses palīdzēs noteikt, kāda tipa vidusskolu tu apmeklēsi. Stundas notiek no 8:00 līdz 16:00. Holandiešu skolas fokusējas uz neatkarīgām mācībām un pētniecību, mazākās darba grupās vai individuāli, lai iemācītu risināt problēmas un strādāt komandā.

Valoda

Nīderlandē runā holandiešu valodā un AFS Nīderlande nodrošinās Rosettas Stounas valodas kursus, lai palīdzētu apgūt valodu vēl pirms apmaiņas gada uzsākšanas. Skolēni, kas dzīvos Frīzlandē, vienā no Nīderlandes ziemeļu provincēm, iespējams pat iemācīsies frīziešu valodu – oficiālu reģiona valodu, kurā runā tikai šajā provincē. Angļu valodas pamatzināšanas būs ļoti noderīgas.

Are we Dutch yet? #Nederland #stroopwaffle

A photo posted by Laura Friedrich (@lauraelizabeth67) on

Ēdiens

Holandiešu ēdiens ir vienkāršs un sātīgs un atspoguļo Eiropas virtuves dažādību. Darba dienās ģimenes locekļi brokasto individuāli, atkarībā no viņu grafikiem, bet svētdienās ģimenes bieži mēdz ēst īpašas brokastis. Vakariņas ir vissvarīgākais ģimeņu kopā būšanas laiks. Tipiska maltīte sastāv no kartupeļiem un mērces ar dārzeņiem un gaļas vai zivs. Zupas un dārzeņi ir izcili. Ja tev garšo saldumi, izmēģini rozīņu rullīšus, šokolādes krēmu, pudiņus, ar sīrupu pildītas vafeles un sevišķi izslavēto holandiešu lakricu!

Nīderlande un pieejamās programmas