Kia ora (sveiki) no Jaunzēlandes!—valsts ar pasakainām ainavām, aitu ganībām un bērniem, kuri spēlē regbiju. Ja tev savu brīvo laiku patīk pavadīt brīvā dabā, grillēt, atpūsties un satikt jaunus cilvēkus, Jaunzēlande tev būs īstā veta. Jaunzēlandē ir sajukums no Eiropas, Āzijas un Okeānijas kultūrām un ļoti liela ietekme ir no pamatiedzīvotāju Maori kultūras.

Pusaudži ir “iekšā” visos sporta veidos, sākot ar regbiju, kriketu, tīkla bumbu, futbolu un beidzot ar frisbiju un ūdens polo. Tev noteikti būs iespēja izmēģināt sērfošanu un vaļu vērošanu kādā no jaunzēlandes skaistajām pludmalēm.

Cilvēki un sabiedrība

Visticamāk, ka tu dzīvosi kādā piepilsētā vai lauku teritorijā, kādā lauku saimniecībā, kur varēsi barot lopus un slaukt govis. Jaunzēlandiešiem patīk savu brīvo laiku pavadīt laukā un tev jārēķinās ar to, ka tav viesģimene daudz laika pavadīs dārzā, pludmalē un ejot pārgājienos. Rēķinies, ka tev būs jāpalīdz mājas solī un jāpilda pamatpienākumi mājās.

We played well today⚽️ #hawerahighschool #hawerahighschoolforthewin #hawerahighschoolgirlssoccerteam #missedsomepeople

A photo posted by Maria Daisy Joensen (@mariadaisyjoensen) on

Skola

Tu noteikti apmeklēsi valsts skolu un apgūsi tādus priekšmetus kā matemātika, angļu valoda, vizuālā māksla un zinātnes. Tā pat tev varētu būt iespēja apgūt lauksaimniecību, kino, digitālo mākslu un brīvdabas atpūtu. Jaunzēlandē ir daudz sporta klubu, Maori kultūras grupu, koru un aktiermākslas pulciņu, kuriem tu varēsi pievienoties.

Valoda

Jaunzēlandē ir trīs oficiālās valsts valodas – Maori, angļu un zīmju valodas. Angļu valodā Jaunzēlandē runā 98% iedzīvotāju un tā ir ļoti līdzīga Austrālijas angļu valodai. Tā pat tiek lietoti daudzi Maori valodas vārdi, kurus sarunvalodā lieto jaunieši. Jaunzēlandieši runā ļoti ātri, tādēļ būtu labi, ja tev būtu angļu valodas pamatzināšanas. Ja tava skola noorganizēs, tad tev būs iespēja apgūt arī kādu no pārējām divām Jaunzēlandes valodām

#lemonmeringuepie #afsnz @afsnz @sezzie_eng #desserttime #midwinterchristmas

A photo posted by Chloe Kincaid (@chocoholicbake) on

Ēdiens

Jaunzēlandē ir ieceļojušas daudzas kultūras un tādēļ tās virtuvē ir palicis liels iespaids no Āzijas, Eirovas un Vidusaustrumiem. Vietējais ēdiens ir pazīstams kā “Pacific Rim”, iekļaujot sevī svaigu gaļu, piena produktus un garšas buķeti, kas nākusi no visas pasaules.  Labas ziņas gaļas mīļotājiem – jaunzēlandieši ēd daudz gaļu, bet tā pa pārtikā viņi lieto dārzeņus. Tradicionāli jaunzēlandieši labprāt ēd frī kartupeļus ar zivju pirkstiņiem, cepešus, Pavlova kūku (bezē torte). Tā pat Jaunzēlandē ir daudz kafejnīcu un ēšana ārpus mājām ir populāra. Iespējams, ka varēsi apmeklēt Maori tradicionālos svētkus, ko sauc par  hangi.