Norvēģija ir elpu aizraujošu ledāju, fjordu un ziemas sporta entuziastu zeme. Novērtē tradicionālas folkmūzikas festivālu vai vienu no slavenajām Norvēģijas dēļu baznīcām, kas ir starp vecākajām koka ēkām uz zemes. Tev pat iespējams izdosies redzēt iespaidīgo aurora borealis, ziemeļblāzmu. Norvēģijā valda stipra vēstures un pilsoniskās līdzdalības sajūta, un īpašos notikumos norvēģi velk tradicionālos tērpus bunad. Siltajos mēnešos visu vecumu cilvēki mīl uzturēties ārā, doties pārgājienos, zvejot un gatavot bārbekjū.

Jauni cilvēki Norvēģijā bieži iesaistās ārpusskolas aktivitātēs, piemēram, mūzikas, mākslas un sporta nodarbībās. Kopīgi organizētās aktivitātes kā politikas klubiņi un Sarkanais Krusts arī ir ļoti populāri. Un, līdzīgi kā lielākai daļai jauniešu visā pasaulē, brīvdienas tiek veltītas filmām, ballītēm vai laika pavadīšanai kafejnīcās.

Cilvēki un sabiedrība

Tu visdrīzāk dzīvosi mazā lauku apgabalā, kur iedzīvotāju skaits ir mazāks par 20,000. Tavi viesvecāki ļoti iespējams no tevis gaidīs lielu patstāvību un tavi viesbrāļi un viesmāsas iespējams strādās pusslodzes darbu. Brīvdienas bieži tiek veltītas ģimenei.

Takk for kjempefint hyttetur! #Hytta

A photo posted by Mateo Grassini (@mateograssini) on

Skola

Tu visdrīzāk apmeklēsi norvēģu vidusskolas vispārējā novirziena klasi. Lai gan norvēģu skolas parasti nepiedāvā ārpusskolas aktivitātes, daudzi no taviem norvēģu draugiem iesaistīsies teātrī, korī vai dažādos sporta veidos ārpus skolas. Norvēģu skolotāji novērtē iniciatīvas paušanu, tādēļ negaidi, kad tev pastāvīgi atgādinās, ka ir jāpilda mājasdarbi. Tu vari gaidīt relatīvi neformālas attiecības ar skolotājiem.

Valoda

Norvēģijā runā norvēģu valodā. Tā ir ģermāņu valodu saimes grupa, tuva dāņu, zviedru un islandiešu valodām. Norvēģu valodai ir divas oficiālās rakstības formas – standarta norvēģu un jaunā norvēģu. Dažas skolas pat iespējams iekļaus tevi norvēģu valodas stundās priekš imigrantiem un AFS ar tevi dalīsies materiālos un saitēs, kas palīdzēs apgūt valodu.

Ēdiens

Viens no vispopulārākajiem ēdieniem Norvēģijā ir zivis, bet cilvēki arī daudz ēd gaļu, kartupeļus, dārzeņus, pienu un sieru, ir arī saldumu daudzveidība. Sendviči arī ir populāri un bieži tiek ēsti brokastīs. Vakariņas ir galvenā ēdienreize dienā un norvēģu mīļākajā maltītē ietilpst gaļas bumbiņas ar kartupeļiem un mērci. Lai gan norvēģi novērtē savas valsts tradicionālos ēdienus, internacionālajai virtuveni ir bijusi liela ietekme pēdējās desmitgadēs. Izmēģini picu, pastu un norvēģu “taco”.