Filipīnas ir trešā lielākā angliski runājošā valsts pasaulē. Tai ir ļoti bagātīga vēsture, savienojoties Āzijas, Eiropas un Amerikas ietekmei. Daudzi filipīnieši svin tradicionālos svētkus barrio fiestas (apgabalu svētki), lai pieminētu patronu dievus.

Filipīniešu jaunieši apmeklē deju skolas, basketbolu, tenisu, badmintonu, volejbolu un riteņbraukšanu. Piederība jauniešu grupām draudzēs un kominikāciju organizācijās ir ierasta. Dalība un iesaistīšanās tajās ir sagaidāma.

Viesģimene un komunikācija

Tu visticamāk dzīvosi apdzīvotā vietā, provinču galvaspilsētā. Ģimenes dzīve ir augsti novērtēta un parasti ir ļoti plaša.

sj-2-with-family

Skola

Tu visticamāk apmeklēsi privātskolu un tā var būt tikai zēnu vai tikai meiteņu skola. Skolas gads ir no jūnija līdz martam, no pirmdienas līdz piektdienai un no 7:00 līdz 17:00. Parastie priekšmeti ietver, angļu valodu, matemātiku, dabaszinības, filipīniešu valodu, humanitārās zinātnes un citus priekšmetus. Pārsvarā visi priekšmeti notiek angļu valodā un skolēniem ir obligāta skolas uniforma. Skolas arī piedāvā dažādas aktivitātes kā, piemēram, izstādes, spēles, sacensības un citas nodarbības dažādās jomās.

Valoda

Angļu valoda un filipīniešu valoda ir oficiālās Filipīnu valodas. Kaut gan, balstoties uz kvalifikāciju, tiek lietotas 120 līdz 175 valodām. Pat ja filipīniešu un angļu valodas tiek lietotas skolās katru dienu, lielākā daļa cilvēku ārpus pilsētām nerunā angliski. Pamati angļu valodā būtu ļoti noderīgi. Tu piedalīsies AFS veidotajās valodas nodarbībās, un vietējie brīvprātīgie palīdzēs Tevi iesaistīt personīgajās valodas nodarbībās, pirmajos apmaiņas mēnešos.

Philippine_Food

Ēdiens

Filipīnu virtuvē ir visplašākais ēdiens klāsts, pateicoties tās bagātīgajai vēsturei, kas saistīta ar malajiem, spāņiem, meksikāņiem, arābiem, ķīniešiem, amerikāņiem, indiešiem un japāņiem. Dažādiem reģioniem un salām ir arī ir dažādi unikāli ēdieni un atšķirīgi gatavošanas ieradumi. Galvenais ēdiens ir rīsi un tie parasti tiek pasniegti katrā ēdienreizē. Ēdieni var būt ļoti vienkārši kā, piemēram, vienkārši sālīta zivs vai arī ļoti bagātīgi kā, paellas, kuras satur, rīsus, pupiņas, gaļu, gliemežus un garšvielas. Filipīniešu garšas kārpiņas parasti izvēlas spēcīgas garšas, bet ēdieni nav tik asi kā tās kaimiņiem.