Polijai ir bagāts kultūras mantojums un daudzas UNESCO pasaules mantojuma sarakstā iekļautas vietas. Karpatijas kalni, Baltijas jūras piekraste vai vētrainā Vistulas upe padara skaistu Polijas ainavu. Nepalaid garām iespēju nogaršot tradicionālos pīrāgus un izpētīt bruģakmens ieliņas Polijas pilsētās.

Jauniešiem Polijā ir tieksme uz aktīvu sociālo dzīvi, pavadot laiku ārā, braucot ar riteni, dodoties pārgājienos un smaiļojot daudzās Polijas skaistajās upēs. Vasaras laikā daudzi cilvēki dodas sēņot. Brīvais laiks var tikt pavadīts relaksējoties ar kādu kāršu spēli.

Viesģimene un sabiedrība

Tu vari nokļūt jebkur Polijas teritorijā, bet visdrīzāk tu dzīvosi tuvu lielajām pilsētām kā Krakova, Varšava vai Poznaņa. Ģimenes parasti sanāk kopā svētdienās, lai kopīgi ēstu pusdienas lielākā lokā. Polijā dominē katolicisms un poļu reliģiskā dzīve ir prominenta. Poļu jaunieši ir diezgan patstāvīgi un atbildīgi. Tev iespējams uzticēs pašam pagatavot brokastis un nokļūt uz skolu.

Skola

Tu apmeklēsi zemāko vidusskolu (ja tev ir zem 16 gadiem), kur māca dažādus priekšmetus, vai augstāko vidusskolu (ja tev ir 16 līdz 20 gadi), kur skolēni tiek gatavoti augstskolai. Jebkurā gadījumā, tu mācīsies svešvalodas, vēsturi, dabaszinības un matemātiku.

18448059_905
360_F_119780791_tEyUdvO3Lc755NBOPSPTRqv1flaDwEDf

Valoda

Polijā runā galvenokārt poļu valodā, kas pieder pie slānu valodas saimes, bet daudzi cilvēki labi pārzina angļu valodu. AFS Polijā tev nodrošinās poļu valodas nodarbības, grāmatas un materiālus. Angļu valodas pamatzināšanas būs noderīgas.

Ēdiens

Ēdiens Polijā ir sātīgs, noteikti izceļas pīrāgi un pelmeņi, sautējums ar sēnēm un desiņām, gaļa, kāposti un kartupeļi. Maize tiek pasniegta gandrīz pie katras ēdienreizes un cilvēki bieži iegādājas svaigi ceptu maizi vietējās beķerejās. Cilvēki lauku apgabalos mēdz paši audzēt dārzeņus, iespējams, arī tu varēsi pats pagatavot savus salātus pirms katrām vakariņām. Polijā ir vairums gardu desertu, piemēram, magoņu kūka un siera kūka.