Sākot ar ceļiem, kas vijās cauri ziemeļu kalniem un modernajām pilsētām Bratislavai un Nitrai, Slovākijai ir daudz ko piedāvāt tieši ģeogrāfiskajā Eiropas centrā. Īsta “kafejnīcu kultūra”, bruģētās ielas un garšīgie konditorejas izstrādājumi raksturo pilsētas dzīvi, toties kalni, līdzenumi, meži un slavenie karstavoti un dubļu baseini atklāj lauku dzīvi.

Pusaudži Slovākijā daudz laika pavada ārā, nodarbojoties ar sportu, it īpaši futbolu. Katrā pilsētā un ciematā ir vismaz viena futbola komanda. Hokejs arī ir ļoti populārs sporta veids. Slovākija ir ļoti kalnaina valsts un ideāli piemērota slēpošanai.

Cilvēki

Tu visticamāk dzīvosi mazā pilsētā vai ciematā. Ģimenēm patīk apmeklēt kino, doties pārgājienos un piedalīties vietējos festivālos un citos kultūras pasākumos.

Photo By Kurt Bauschardt
Photo By Kurt Bauschardt

Skola

Tu visticamāk apmeklēsi ģimnāziju. Mācību diena ilgst no 8:00-14:30, un skolā ir formāla gaisotne. Stundu saraksts iekļaus slovāku valodu, divas svešvalodas, vēsturi, mākslu un kultūru, sportu, matemātiku, bioloģiju, ķīmiju un fiziku.

Valoda

Slovāku valoda ir cieši saistīta ar citām rietumslāvu valodām, it īpaši čehu, taču ir ietekmējusies arī no citām valodām, piemēram, latīņu, angļu un vācu. AFS nodrošinās materiālus valodas apguvei gada sākumā.

Photo by Dushan Hanuska
Photo by Dushan Hanuska

Ēdiens

Gaļa, pelmeņi, kartupeļi un maize ir neatņemamas Slovākijas virtuves sastāvdaļas. Nacionālais ēdiens ir bryndzove halusky, pelmeņi ar sieru un bekonu. Izmēģini konditorejas izstrādājumus un saldumus. Veģetārisms nav izplatīts, taču pie tā ir iespējams pieturēties.