Dienvidāfrikas iedzīvotāju sastāvā ir daudzas etniskas grupas, kuras katra lepojas ar savu valodu, tradīcijām un reliģiskajām vērtībām. Dienvidāfrikā ir ēdienu daudzveidība, tādēļ esi gatavs nogaršot daudz jaunus ēdienus.

Jaunieši Dienvidāfrikā galvenokārt socializējas skolā un tērē daudz enerģijas mācībām un lasīšanai. Brīvo laiku bieži pavada ar ģimeni un draugiem, sarunājoties par jaunākajām filmām un sportu. Ja tu mīli sportu, šī ir īstā vieta, kur doties, lai spēlētu futbolu, regbiju, kriketu un netbolu.

Cilvēki un sabiedrība

Tu iespējams dzīvosi ģimenē, kas mājās runā vienā no 11 Dienvidāfrikas valodām. Ģimenes locekļi tevi apskaus un atklāti izrādīs savas emocijas. Pieklājība ir ļoti svarīga. Reliģija spēlē svarīgu lomu lielākajā daļā Dienvidāfrikas ģimeņu un dažādu veidu reliģisku sanāksmju apmeklēšana ik nedēļu ir ļoti izplatīta. Viesģimenes mēdz būt piesardzīgas.

Skola

Skolas Dienvidāfrikā ir stingras un mācības – izaicinošas. Skolēni valkā formas un attiecas pret skolotājiem ar lielu cieņu. Tu visdrīzāk apmeklēsi publisku vidusskolu. Taču atkarībā no tavas viesģimenes dzīvesvietas, var gadīties, ka būs jāapmeklē privātskolu. Mācību diena sākas starp 7:30 un 8 no rīta, bet beidzas starp 14:00 un 15:00 pēcpusdienā. Angļu valodā runās vairumā skolu. Ja tu vēlies apmeklēt skolu, kur mācības notiek āfrikāņu valodā, paziņo to AFS.

Valoda

Dienvidāfrikā ir 11 oficiālās valodas un daži cilvēki tekoši pārzina visas: zulu, isiķhosa, soto un afrikandu ir četras visizplatītākās valodas, kurās runā AFS viesģimenes, bet angļu valodai arī ir plašs izplatības rajons. Angļu valodas pamatzināšanas būtu ļoti noderīgas, jo tai ir arī neliela līdzība ar afrikandu valodu.

Afrikaans-Translations-art-300×158
cape-malay-curry-85002b4

Ēdiens

Gaļa ir galvenā dienvidāfrikāņu diētas sastāvdaļa, kaut arī nacionālā virtuve atšķiras atkarībā no tautības. Dienvidāfrikāņi mīl bārbekjū (braais), kas tiek pagatavots, lēni grillējot steiku, karbonādi un pikantas desiņas (boerewors) virs karstām oglēm, Daudzi dienvidāfrikāņi ir iecienījuši žāvētas gaļas uzkodas ar nosaukumu bilton vai kukurūzas putru (pap) ar gaļu vai dārzeņiem.

Dienvidāfrika un pieejamās programmas