Vieta, kur saplūst Eiropa, Āfrika, Vidusjūra un Atlantijas okeāns, Spānijai ir apbrīnojama vēsture, kultūru daudzveidība un piecas oficiālās valodas: kataloņu, galīsiešu, basku, aksitāņu un spāņu. Ieslīgsti bagātajā vietējās virtuves, dzīvesveida, svētku, arhitektūras un mūzikas apskāvienos. Izstaigā krāsainās un spilgtās lielpilsētas un mazās pilsētiņas, un apstājies pie pārdevēja, kurš pārdod karstos “churros”, kurus tu vari iemērcēt biezā, karstā šokolādē.

Futbols ir vispopulārākais sporta veids Spānijā, ar faniem, kuri sevi kaislīgi velta savai nacionālajai izlasei –  La Roja (Sarkanā).

Riteņbraukšana, basketbols, lekcijas un koncerti aizņem lielāko daļu no jauniešu brīvā laika. Nedēļas nogaļu vakari: ballītes, kino un laika nosišana vietējās kafeinīcās un klubiņos.

Cilvēki un sabiedrība

Visticamāk, ka dzīvosi pilsētā vai piepilsētā, tās pat varētu būt Kanāriju vai Baleāru salas. Daudzas ģimenes pusdieno un vakariņo kopā, tev būs iespēja izbaudīt tradīciju garu, vairāku ēdienu ēdienreizes un dienas vidus siestas (kad vari aiziet mājās pusdienās un nedaudz nosnausties). Spāņu ģimenes ir lielas un ģimenes locekļi apciemo viens otru nedēļas nogalēs.

A photo posted by AFS MIL ?? (@afsmil) on

A photo posted by Josh Mayo (@jvamayo) on

Skola

Tu noteikti apmeklēsi valsts vidusskolu ar iespēju izvēlēties sev interesējošus un aktuālus mācību priekšmetus, tādus kā –  spāņu valodu, literatūru un sportu. Skolas ir jāapmeklē no pirmdienas līdz piektdienai, no 8:00-15:00, bet tev varētu būt arī papildus nodarbības pēcpusdienās. Spānijā ir arī ierasts, ka skolēni savus skolotājus uzrunā vārdos.

Valoda

Spānijā ir piecas oficiālās valodas—aksitāņu, kataloņu, galīsiešu, basku un spāņu. Tā kā Spānija ir daudzvalodīga valsts, 70% no viesskolēniem dzīvo  divvalodīgā sabiedrībā, kur spāņu valoda nav kā primārā skolā un viesģimenē. Lai arī kā,  spāņu valoda Spānijas skolās ir obligāta un tev noteikti būs iespēja to apgūt un uzlabot. AFS nodrošina Rosetta Stone spāņu valodas nodarbības internetā, lai tu vari labāk sagatavoties savam apmaiņas gadam.

Ēdiens

Lai arī katram Spānijas reģionam ir savi īpašie ēdieni, visa spāņu virtuve ir Vidusjūras reģionam atbilstošā stilā ar ķiplokiem, sīpoliem, tomātiem un pipariem. Pusdienas ir dienas galvenā ēdienreize un tiek pasniegtas laika posmā no 14:00 līdz 15:00 pēcpusdienā, savukārt vakariņas var tikt ēstas arī deviņos vakarā, kad visi ģimenes locekļi ir mājās pēc savām dienas gaitām. Zivis un jūras veltes tiek ēstas bagātīgi, tā pat kā sarkanā gaļa un cūkgaļa, gandrīz katru dienu. Ar tradicionālajām spāņu “tapām”, tev būs iespēja nogaršot dažādus ēdienus. Neaizmirsti par paella (rīsi ar dārzeņiem un jūras veltēm) un gazpacho (aukstā tomātu zupa).

Spānija un pieejamās programmas