Lielāko daļu Zviedrijas, līdz pat polārajam lokam klāj meži un Zviedrijai ir garākā piekraste Eiropā. Zviedri ir ļoti saistīti ar dabu, un pēc garās, skarbās ziemas, siltos gada mēnešus izbauda pavadot ārpus mājām—peldoties, ejot pārgājienos vai apciemojot ģimeni un draugus. Vienreizēja bauda acīm un sirdij vasarā ir midnattsol (pusnakts saule) kad divus mēnešus saule ir redzama 24 stundas diennaktī.

Zviedri ir apņēmušies padarīt savu valsti par līderi bioloģiskajā lauksaimniecībā, atkritumu pārstrādē un atjaunojamās enerģijas jomā.

Lielākā daļa pusaudžu Zviedrijā apmeklē koncertus, kino un mazus pasākumus draugu lokā. Velosipēds Zviedrijā ir pats populārākais transporta veids. Pēc skolas un brīvdienās, tev ir iespēja satikt draugus jauniešu centros, sauktus par fritidsgård, lai spēlētu spēles un atpūstos. Sporta mīļotāji Zviedrijā varēs spēlēt futbolu, tenisu, hokeju un iet slēpot.

Cilvēki un sabiedrība

Lielākā daļa zviedru dzīvo mazās lauku pilsētiņās, un laikā, kad lielās pilsētas ir apdzīvotas un modernas, mazās pilsētiņas apbur ar savu senatnīgo šarmu, ar mazām, kabatveidīgām, viduslaiku ieliņām un arhitektūru. Pastāv iespēja, ka tu vari tikt izmitināts jebkurā vietā Zviedrijā, kaut gan lielākā daļa viesģimeņu dzīvo laukos vai mazās pilsētiņās. Savstarpējā cieņa starp vecākiem un bērniem tiek ieaudzināta jau agrā bērnībā. Zviedri augstu novērtē personisko brīvību un atbildību, un tās tiks augstu vērtētas gan skolā, gan arī mājās. Pienākumi mājās vienmēr tiek godīgi sadalīti starp visiem ģimenes locekļiem, pārsvarā ģimenes mitinās mazās, tīrās mājiņās.

E-MOKLfWEAM5Xif

Skola

Skola Zviedrijā sākas augusta vidū un ilgst līdz jūnija vidum, no astoņiem rītā līdz trijiem, četriem pēcpusdienā, nodarbību grafiks ir atkarīgs no programmas. Tavs stundu plāns būs atkarīgs no tavām interesēm un priekšmetiem, kurus tu jau esi apguvis vai apgūsti. Zviedru skolas piedāvā lielu priekšmetu dažādību, bet eksaktie un cilvēkmācības priekšmeti tomēr ņem virsroku un ir prioritāri. Nav svarīgi uz kuru priekšmetu tu koncentrējies, zviedru valoda, angļu valoda un matemātika būs obligātie priekšmeti.

Valoda

Zviedri runā zviedru valodā, bet gandrīz 90% zviedru runā arī angļu valodā, jo tas ir bijis ieteicamais mācību priekšmets skolās jau no 1849. gada. Daudzi zviedri runā trijās vai četrās svešvalodās. Tev nav jāzin zviedru valoda pirms dodies apmaiņā, bet būtu vēlams zināt kaut nelielus pamatus valodā. AFS atbalstīs tevi valodas apguvē pirms programmas un programmas laikā, daloties ar dažādiem materiāliem valodas apguvei.

Ēdiens

Daudzi zviedru ēdieni iekļauj sevī kartupeļus, sieru, jūras veltes, gaļu, svaigus dārzeņus, salātus un sviestmaizes. Smorgasbord –  bagātīgi klāts galds, kas tiek klāts īpašos gadījumos. Kotletes, brūklenes, un kūpināts lasis ir populāras zviedru delikateses.

Zviedrija un pieejamās programmas