Šīs valsts iespaidīgās ainavas – sniegotie Alpi, gleznainās ganības ar raibajām Šveices govīm un ap 1500 kristāldzidrajiem ezeriem – iedvesmo gan vietējos iedzīvotājus, gan viesus.

Darba nedēļas laikā vidusskolas skolēni parasti koncentrējas uz mājas darbiem un ārpusskolas pulciņiem, mūzikas nodarbībām. Nedēļas nogalēs pusaudži tiek iesaistīti dažādos interešu klubos, pasākumos savā pilsētā, piemēram, vingrošanas aktivitātēs vai vēsturiskās svinībās. Laicīgi ieplāno izdevību aizbraukt slēpot, iet pārgājienos, satikties ar draugiem vietējās kafejnīcās vai iet padejot.

Cilvēki un sabiedrība

Visdrīzāk tu dzīvosi vāciski runājošā reģionā, kādā piepilsētā, bet daudzi skolēni tiek izmitināti arī pilsētās un laukos. Šveiciešu ģimenes ir ļoti atšķirīgas, bet lielākā daļa no tām ir strādīgas un taupīgas, ar vienu vai diviem bērniem. Lielākai daļai šveiciešu ģimeņu mājās ir dzīvnieki – kaķis vai suns. Nedēļas nogalēs šveicieši bieži apciemo attālus radus un draugus.

Skola

Šveices skolēni ir augti motivēti un disciplinēti, ja runa ir par izglītību un skolu sistēma ir ļoti konkurētspējīga. Tu noteikti apmeklēsi, tā saucamo, Matura skolu, tā ir vidusskola, kas sagatavo skolēnus studijām universitātē. Normāla darba diena sākas 8 no rīta un beidzas ap 18:00 vakarā. Ātrāk darba diena beidzas trešdienās, tas būtu ap pusdienas laiku. Skolā ir septiņi obligātie priekšmeti, kas ietver valsts un svēšvalodas, matemātiku, dabaszinības, humanitārās zinātnes, sociālās zinības, vizuālo mākslu un/vai mūziku.

Valoda

Ar četrām valsts valodām (vācu, franču, itāļu un retoromāņu), Šveice ir ideāla vieta starptautiskai izglītībai.

Šveices vācu dialekts tiek runāts vāciski runājošā Šveices daļā. Franču valodā runā valsts rietumu daļā, savukārt itāļu valodā dienvidu daļā. Retoromāņu valoda ir cēlusies no seno latīņu valodas un tajā runā Alpu ielejās, kas varbūt nedaudz vairāk ir izolētas no apkārtnes. Nav svarīgi kurā reģionā tu dzīvosi, tev ir jābūt pamatzināšanām vācu, franču vai itāļu valodās vismaz B1 līmenī. Tev būs arī iespēja apmeklēt valodas kursus programmas pirmajās nedēļās un AFS Šveice tev piedāvās arīRosetta Stone valodas interneta kursus.

turnip-tartiflette-5d70a83

Ēdiens

Veselīgs uzturs šveiciešu ģimenēm ir ļoti būtisks.Šveices virtuve ir apvienojums no franču un vācu Alpu virtuves. Viens no populārākajiem ēdieniem Šveicē ir “fondue”, tas ir kausēts Emmenthaler un Gruyère siers, kurā tiek mērcēti maizes kubiņi. Rosti (kraukšķīgi, cepti, sasmalcināti kartupeļi) ir šveiciešu-vāciešu nacionālais ēdiens. Šveices šokolāde ir pasaules slavena un visu iecienīta.

Šveice un pieejamās programmas