Pavadi savu laiku, iepazīstot Tunisijas kosmopolītisko galvaspilsētu Tunisu, Kartāgas Seno laiku drupas, islāma un ebreju kvartālus Džerbā un piekrastes kūrortus pie Monastiras. Tunisija ir pazīstama ar savām zeltainajām pludmalēm, saulainajiem laikapstākļiem un pieejamu greznību, kā arī unikālu arābu un berberu kultūru un ietekmes sajaukumu. Tunisieši izbauda internacionālu filmu, teātra un mūzikas festivālus gan nacionālā, gan reģionālā un lokālā mērogā. Šī valsts ir slavena ar skaistu keramiku, dzelzs izstrādājumiem un mozaīkām. Tavu uzmanību noteikti pievērsīs arī interesantās tradicionālās kleitas (jebba), kas mūsdienās galvenokārt tiek glabātas kāzām un nacionālajiem svētkiem, kā arī dzimtas ceremonijām.

Mācības aizņem lielāko daļu skolēna dzīves. Daudzi apmeklē papildus pēcstundu nodarbības, lai uzlabotu savas sekmes. Jaunieši trenējas dažādos sporta veidos un bieži skatās sporta pasākumus kopā ar draugiem kafejnīcās – futbols, volejbols un handbols ir vispopulārākie. Tunisijā ir plaukstoša sabiedrība un pilsoņu kopums, kā arī jaunieši ir aktīvi dažādos sociālos klubos.

Cilvēki un sabiedrība

Tu visdrīzāk dzīvosi kādas lielas pilsētas nomalē. Ģimene spēlē svarīgu lomu visās sociālajās attiecībās. Tunisija ir pionieris sieviešu un bērnu tiesībās ar pārliecinošu sieviešu skaitu visos institucionālajos līmeņus un ekonomiskajos sektoros. Tomēr tunisiešu ģimenēm ir tieksme būt patriarhālām un tradicionālām, un tev vienmēr vajadzētu konsultēties ar saviem viesvecākiem, kad izdari kādu lēmumu. Tunisieši ir ļoti sociāli un mēdz uzdot jautājumus par to, kā klājas tev un tavai ģimenei.

A photo posted by Eya Kharbech (@kharbech_eya) on Jul 27, 2016 at 9:47am PDT

A photo posted by Eya Kharbech (@kharbech_eya) on Mar 20, 2016 at 6:13am PDT

Skola

Tu apmeklēsi vidējās izglītības publisko skolu, kur tu varēsi specializēties matemātikā, zinātnē, tehnoloģijās, ekonomikā vai mākslā. Katrs novirziens piedāvā specializētus un vispārējus mācību priekšmetus. Lai gan franču valoda nav oficiālā valoda Tunisijā, daudzi mācību priekšmeti tiek pasniegti tieši franču valodā. Skolas disciplīna ir diezgan stingra, stundu apmeklējums tiek kontrolēts un ir obligāts. Papildus obligātajiem mācību priekšmetiem, dažas skolas piedāvā ārpusstundu nodarbības, kas tiek organizētas klubu veidā, bet šādas iespējas ir atšķirīgas dažādās skolās.

Valoda

Arābu valoda ir oficiālā valsts valoda un tunisiešu arābu valoda, zināma kā Tounsi or Derja, ir nacionālā līmenī pielāgota arābu valoda, kuru lieto sabiedrībā. Franču valoda arī tiek plaši izmantota izglītībā, presē un biznesā, neskatoties uz tās neoficiālo statusu. Pamatzināšanas angļu vai franču valodā būs vērtīgas apmaiņas sākumā un palīdzēs tev iemācīties vietējo valodu. Skolēniem tiek piedāvāta iespēja maksāt par papildus arābu valodas pēcstundām, kamēr AFS nodrošinās bezmaksas standarta valodas pašmācības programmu.

A photo posted by Eya Kharbech (@kharbech_eya) on Jun 24, 2016 at 3:04am PDT

Ēdiens

Tunisiešu nacionālā virtuve ir ietekmējusies no Vidusjūras virtuves. Vispopulārākais ēdiens Tunisijā ir kuskuss, pagatavots no īpašiem sautētiem mannā graudiem un pasniegts ar gaļu un dārzeņiem. Tunisiešu diētā ietilpst veselīgs daudzums svaigu sezonālu dārzeņu un augļu, svaigi cepta maize, piena produkti, olīveļļa, jūras veltes (plaša zivju izvēle) un gaļa (parasti putnu, un tā mēdz būt diezgan pikanta).