Vēja spārniem paskrēja vēl viens mācību gads. Itālietei Džūlijai, kas mācījās Krāslavas Varavīksnes vidusskolā AFS programmas ietvaros, tas bija labākais mācību gads, tā, tikko savaldot asaras, apgalvo pati meitene. „Nekas līdzīgs vairs nekad neatkārtosies, es droši zinu,” atzīstas Džūlija. „Man ir visspilgtākie iespaidi, kurus ir lemts piedzīvot tikai vienu reizi mūžā. Es ļoti pieķēros jums visiem. Ar visu sirdi un dvēseli iemīlēju savu Podjavu ģimeni, atradu te labus draugus un esmu bezgalīgi pateicīga skolotājiem. Esmu gandarīta par to, ka liktenis man piedāvāja pasakainu iespēju – veselu gadu pavadīt mājīgajā Krāslavas pilsētā.

skola
1. jūlijā Džūlija satikās ar saviem bijušajiem klasesbiedriem un klases audzinātāju, lai atvadītos no viņiem. Skolēni atcerējās šī mācību gada spilgtākos momentus. „Džūlija bija mūsu autoritāte it visā!” teica klasesbiedri. „Viņa kļuva par piemēru, pateicoties savai iecietībai un mērķtiecībai, ko var tikai apskaust! Esam priecīgi par to, ka Džūlija vienmēr bija ar mums – visos konkursos, pasākumos, svētkos. Mēs viņai ļoti pieķērāmies un iemīlējām!” Visus labos vārdus pat grūti uzskaitīt, taču bija skaidrs, ka klasesbiedri runāja no tīras sirds, un studente no saulainās Itālijas patiešām atstāja par sevi tikai vislabākos iespaidus.

Uz jautājumu par to, kādi trīs notikumi palika atmiņā uz ilgāku laiku, Džūlija atbild: „Visa mana dzīve Latvijā – tas ir viens liels un brīnišķīgs notikums! Taču, ja ir kaut kas īpaši jāizceļ, tad varu teikt, ka ļoti patika Ziemassvētku koncerts. Interesanti un spilgti iespaidi palika pēc pārgājiena uz Kalniešiem, mēs gājām kājām vairāk nekā 10 kilometrus! Un, protams, mans eksāmens latviešu valodā. Es ar skolotāju Valentīnu Purpišu ilgi tam gatavojos, plānojot iegūt vismaz zemāko kategoriju. Liels bija mans pārsteigums, kad man piešķīra pat labāku valodas prasmes līmeni, nekā es gaidīju.” Jānorāda, ka ārzemju studente mācību gada beigās saņēma Zelta diplomu, jo viņas vidējā atzīme bija 9,3!

Jūnijs Džūlijas dzīvē bija piesātināts ar dažādiem notikumiem. Viņa piedalījās Latgales Dziesmu un deju svētkos, kur dziedāja Ritas Andrejevas ansamblī. Ar citiem AFS studentiem meitene apmeklēja skaisto Krievijas pilsētu Sanktpēterburgu, programmas ietvaros atpūtās un satikās ar draugiem vasaras nometnē, kas tika organizēta Siguldā.

skolotāja
Es obligāti atgriezīšos! Es atbraukšu, kad man būs brīvlaiks vai atvaļinājums! Un, protams, būšu priecīga redzēt jūs visus ciemos Itālijā!” ar šiem vārdiem meitene aizgāja no Varavīksnes vidusskolas, ko tik ļoti paspēja iemīlēt. Ejot viņa nepārstāja atskatīties un noslaucīt asaras…

Raksta autore: Natālija Zdanovska