AFS starptautiskajās programmās tiek izmantotas veicinošas starpkultūru un globālo kompetenču izglītības programmas.
Izglītot pasaules pilsoņus, lai radītu īstas pārmaiņas
Kā viena no pasaulē izcilākajām starpkultūru izglītības organizācijām, AFS palīdz pasaulei apgūt dzīvi kopā.
Starpkultūru pieredze; novatoriskas izglītības programmas
Mācības ārzemēs
Brīvprātīgais darbs
AFS brīvprātīgie ir apmācīti, lai palīdzētu novadīt unikālas starpkultūru izglītības programmas skolēniem, ģimenēm un citiem brīvprātīgajiem.
Viesģimenes
AFS skolēna uzņemšanu ģimenē ir pārvērtusi radošā starpkultūru izglītības programmā, kurai ir izstrādāti mērķi un pasākumi.
Skolas
AFS palīdz skolām izveidot dinamiskus starpkultūru seminārus, klašu apmaiņas un bagātina skolu tīklu ar savu devumu.
AFS Pasaules pilsonības izglītības programma
AFS sagatavo un iesaista visu vecumu un sociālo slāņu pasaules pilsoņus un atbalsta globālu kustību, lai veicinātu starpkultūru izglītību un pasaules pilsonības izglītību, it īpaši skolās, augstākās izglītības iestādēs un jaunatnes organizācijās.
Mācības – veids kā radīt pārmaiņas
Starpkultūru problēmas un mācīšanās no dažādām ikdienas situācijām ir neizbēgama daļu no mūsu dzīves, pavadītā laika klasēs un publiskajā telpā.
Lai sagatavotu cilvēkus efektīvi iesaistīties, neņemot vērā kultūras un citas atšķirības, mēs piedāvājam izglītības programmas, kas ir īpaši pielāgotas skolēniem, ģimenēm, brīvprātīgajiem, pieaugušajiem un kopienām.
Katra AFS programma ir veidota, balstoties uz sešiem pamatprincipiem:
1. Mācības – veids kā radīt pārmaiņas
2. Uz mērķiem balstītas izglītības programmas un metodes
3. Aizraujoša pieredze un strukturētas mācības
4. Neformālas mācību vides
5. Uz pieredzi balstītas mācības
6. Mācīšanās mūža garumā un mūžizglītība
AFS Skolēnu starpkultūru izglītības programma
Universitātes un darba devēji meklē cilvēkus, kuru redzes loks sniedzas tālāk par vietējo kopienu, kā arī cilvēkus, kuriem saskarsme ar citu valstu un kultūru pārstāvjiem nesagādā grūtības. Uzzini kā mūsu prasmju un iemaņu attīstošās programmas var palīdzēt tev sagatavoties nākotnes darba vietai, mainīgajai 21. gadsimta dzīvei un parādīt tev, kā tu vari padarīt pasauli sev apkārt par labāku vietu.
AFS Viesģimeņu starpkultūru izglītības programma
AFS Viesģimeņu programmai atbalstu sniedz AFS Viesģimeņu starpkultūru izglītības programma. Programmā viesģimenēm palīdz sniegt atbalstu uzņemtajiem viesskolēniem starpkultūru izglītības apguvē un sagatavo viesģimenes kļūšanai par pasaules pilsoņiem.
Starpkultūru izglītības programma brīvprātīgajiem un darbiniekiem
AFS Starpkultūru izglītības programma palīdz mūsu brīvprātīgajiem un darbiniekiem uzlabot starpkultūru prasmes, māca tiem par svarīgākajām izglītības teorijām un praksi un padara viņus spējīgākus atbalstīt citu cilvēku mācību procesu.
Starpkultūru izglītība atbalsta 21. gadsimta izglītības mērķus
Paplašināt skatījumu
uz sevi un apkārtējo pasauli
Iepazīt un cienīt atšķirības
un noticēt, ka ar atšķirībām pilna pasaule ir stiprāka un aizraujošāka
Sazināties un sadarboties dažādās kultūrās
iejūtīgā un rūpīgā veidā
Novērtēt citas kultūras
un aicināt citus būt atvērtiem jaunām idejām, nostājām un tradīcijām
Pilnveidot prasmes, kuras izmantot zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinātnes, matemātikas un citās svarīgās jomās,
izmantojot kritiskās domāšanas un problēmu risināšanas pasākumus
Kļūt par daļu no vispasaules AFS kopienas,
būvējot saiknes starp dažādām kultūrām un apvienojot dažādas sabiedrības
AFS Partnerības un aliances
“AFS darbs pozitīvi ietekmē pašreizējās Apvienoto Nāciju Organizācijas Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijas (UNESCO) programmas un pasākumus, īpaši tādās jomās kā izglītība, jaunatnes lietas un starpkultūru dialogs. Sadarbībai starp UNESCO un AFS ir patiešām stabils pamats, kas balstās uz kopējām interesēm, sinerģiju un iepriekšējo sadarbību.”
—Irina Bokova, ģenerāldirektore, UNESCO
AFS un UNESCO
AFS lepojas, ka ar 2015. gadu “konsultatīvā statusā” ir izveidojusi partnerību ar UNESCO. Šis statuss rada iespēju abām organizācijām sadarboties abpusējas intereses un sociālā labuma iniciatīvās.
AFS ir izveidojusi ciešu un radošu sadarbību ar skolām, universitātēm, humānisma un mieru veicinošām organizācijām, valdībām un citām nevalstiskās organizācijām jautājumos, kas saistīti ar tās misiju.
Afs pasaules pilsoņu izglītības programma atbalsta
Nodrošināt visiem visaptverošu un kvalitatīvu izglītību un veicināt mūžizglītību
Konkrētāk, 4. mērķis koncentrējas uz zināšanām un prasmēm, kas nepieciešamas, lai sekmētu “ilgtspējīgu attīstību” un “ilgtspējīgu dzīvesveidu, cilvēktiesības, dzimumu līdztiesību, miera un nevardarbības kultūras veicināšanu, pasaules pilsonību un atzinīgu kultūru daudzveidības un kultūras ieguldījuma ilgtspējīgā attīstībā novērtēšanu.”
Resursi un laba lasāmviela
AFS perspektīvas: AFS palīdz pasaulei apgūt dzīvi kopā
Emuārs, kuru veido AFS eksperti no visas pasaules, aizstāv kultūru un izglītības daudzveidību, iedvesmojot lasītājus kļūt par starpkultūru vadītājiem savās kopienās.
Connect: Starpkultūru atziņas pasaules pilsoņiem
Šajā elektroniskajā žurnālā ar publicēto rakstu, interviju un ievērojamu domātāju un ekspertu veidotu mācību līdzekļu starpniecību tiek apskatīta starpkultūru un pasaules pilsonības izglītība, voluntārisms un sociālā ietekme.
Starpkultūru izglītība AFS un draugiem
Vairākas izpratnes pilnas un kodolīgas esejas par galvenajiem starpkultūru jēdzieniem, kas balstītas uz izpēti un praktisko pieredzi. Esejas rada AFS izglītības eksperti un tās ir paredzētas visiem, kas mācās par vai strādā ar starpkultūru tematiku.
AFS apmaiņas programmu pētījums
AFS pētniecības centieni koncentrējas uz dziļākas izpratnes sasniegšanu par apmaiņas programmu, starpkultūru un uz pieredzi balstītas izglītības ietekmi, bieži vien sadarbojoties ar vadošajām institūcijām un zināmām personām.
Brīvprātīgie: ASV pilsoņi no 1914 līdz 1919. gadam iesaistās Pirmajā pasaules karā
Šajā vidusskolas pedagogiem paredzētajā izglītības programmā atspoguļojas unikāla pieeja voluntārismam, starpkultūru kompetencēm un pasaules pilsonības izglītībai, sākot ar brīvprātīgo jauniešu centieniem Pirmā pasaules kara laikā līdz mūsdienām.