Devos uz ASV, jo vēlējos saprast kā ir mācīties ārzemēs, jo ir doma pēc vidusskolas pabeigšanas vēlos turpināt mācības ārzemēs. Viens no mācību galamērķiem ir ASV.

Es savu apmaiņas programmu pavadīju Aļaskas štatā, pati Aļaska mani pārsteidza ar savu savdabīgo dabu un laikapstākļiem. Esmu lepns, ka nenobijos no Aļaskas aukstuma un ka spēju atrast jaunus draugus, kā arī ka spēju parādīt savas futbola iemaņas štata sacensībās.

Lielākais izaicinājums noteikti bija jaunu draugu atrašana, pārvarēju to ar komunikāciju un izkāpjot no komfortazonas.

Mana ikdiena īsti ar neko neatšķīrās no Latvijas ikdienu, izņemot laikus, kuros jāceļās uz skolu un kuros tiec ārā no skolas. Mācību process bija mazliet grūts, jo viss bija atšķirīgā valodā, bet pie tā pieradu diezgan ātri.

Attiecības ar viesģimeni sākās veidot jau tad, kad dabūju savas viesģimenes kontaktinformāciju. Mana viesģimene bija saprotoša un pieņēma mani ļoti labi. Iemācījos no viņiem daudz lietas par kultūru Aļaskā, iemācījos ģimenes pagātni un kā vispār ir dzīvot Aļaskā. Es viņiem iemācīju ļoti daudz par Latviju, kā mēs dzīvojam un kā arī dažas frāzes no latviešu valodas.

Man bija ļoti daudz iespējas ceļot, jo mans viesģimenes tētis ir pilots Alaska Airlines organizācijā. Kopā ar ģimeni apskatījām Kalifornijas štatu un kopā ar futbols komandu devāmies uz izbraukuma spēlēm uz lielāko pilsētu Aļaskā – Anchorage.

Arpusskolas pulciņi bija ērti pieejami, jo katram vienaudzim jau ir sava mašīna un var ar draugiem tikt uz pulciņu norises vietu. Es piedalījos skolas futbola komandā.

Šis laiks man deva iespēju saprast, ko un kā vēlos darīt ar mācībām pēc vidusskolas, palīdzēja saprast kā ir dzīvot bez savas mīļotās ģimenes un deva iespēju atrast pašam sevi.

Tavi ieteikumui:

Šis “ceļojums” noteikti ir tā vērts, atradīsi sev jaunus draugus, dosi sev iespēju sevi parādīt ārpus savas valsts, kā arī ļoti attīstīsi savas angļu valodas prasmes.

Cilvēki ir atvērti, vēlas tevi iepazīt, bet arī tev pašam ir jāatveras, lai iegūtu draugus. Esi atvērts un tevi pieņems.

Tavi ieguvumi:

Lielākie ieguvumi noteikti ir angļu valodas prasmju uzlabošana, ļoti labas atmiņas, kā arī jauni draugi un emocijas, kuras var piedzīvot tikai vienreiz mūžā.