Kad es biju domājusi par došanos apmaiņas gadā, es vēlējos valsti, kas atšķirtos no Latvijas un tāpēc es izvēlējos valsti kur visu gadu ir karsts, kā arī cilvēki runā spāņu valodā un viņiem šeit ir savādāka kultūra. Valsts ir neliela izmēra un tāpēc, manuprāt, ir vieglāk ceļot.

Esmu lepna ar to, ka esmu izturējusi šo gadu, jo bija daudzi brīži kad vēlējos padoties, taču atgādināju sev, ka beigās būšu ļoti pateicīga, ka pabeidzu pilnu gadu. Esmu lepna, ka iepazinu citus apmaiņas studentus, un, manuprāt, pēc pāris gadiem varēšu ar tiem satikties. Esmu lepna, ka tagad man ir otra ģimene Panamā un esmu apguvusi spāņu valodu.

Sākumā bija nedaudz grūti sazināties ar viesģimeni valodas zināšanu dēļ, taču ar laiku palika vieglāk, jo sāku saprast spāņu valodu, kā arī nedaudz pratu runāt. Manuprāt, lai veidotu labas attiecības ir jābūt atvērtiem un jāpavada laiks ārpus savas istabas. Šeit man iemācīja, ka ģimene ir ļoti svarīga, ka ar draugiem nepavada tik daudz laika kā ar ģimeni, ka lielāko daļu sava brīvā laika viņi pavada mājās.

Skola man sākās 7 no rīta, taču 12:30 jau beidzās. Nebija daudz mājasdarbu, un katra trimestra beigās viņiem ir eksāmeni katrā mācību priekšmetā, par visu apgūto mācību vielu.

Tavi ieteikumi citiem apmaiņas skolēniem:

Ir jābūt saprotošiem, ka šī ir cita valsts un, ka cilvēki ir atšķirīgi, un tāpēc varbūt sākumā var šķist dīvaini, ka tu neej ārā ar draugiem tik bieži, un, ka vajag sākumā daudz laika pavadīt ar ģimeni, jo šeit tas ir ļoti svarīgi. Ir jābūt atvērtam , jāpieņem jaunās pārmaiņas. Neuztraukties, ja nezini spāņu valodu, vienkārši censties daudz runāt ar klases biedriem un ģimeni, un labāk iet publiskajās skolās, jo parasti privātskolās liela daļa saprot un zina nedaudz angļu valodu, un tas var paildzināt valodas apgūšanas procesu.

Ir jābūt pacietīgam, un ja pirmajā ģimenē nejūties labi, vai neveidojas komunikācija, tad var mēģināt mainīt ģimeni. Valodas apgūšana aizņem laiku, un nevajag padoties. Var būt slikti brīži, taču apmaiņas gada beigās tu esi ļoti priecīgs un lepns ar to, ka tu esi to paveicis.

Tavi ieguvumi:

Manuprāt, tā ir valoda, ģimene citā valstī, kā arī draugi – kuri var būt no valsts, kurā pavadīji savu apmaiņas gadu, kā arī citi apmaiņas studenti.