Šī gada augustā Latvijā ieradīsies ~30 viesskolēni no 10 pasaules valstīm un AFS starpkultūru apmaiņas trimestra vai gada programmu ietvaros mācīsies vidusskolās Rīgā un visos novados. Lai notiktu veiksmīgāka valodas apguve un jauniešu adaptācija jaunajā vidē, viesskolēni dzīvo viesģimenēs.

AFS Latvija aicina pieteikties viesmīlīgās Latvijas ģimenes! Ja jums interesē citas kultūras un valodas, vēlaties paplašināt redzesloku un iegūt starptautiskus kontaktus, parādīt viesbērnam labāko no mūsu ikdienas, paradumiem, tradīcijām, kultūras un būt “otrā ģimene” programmas laikā, gaidām pieteikumu AFS mājaslapā.

Viesskolēnus var iepazīt šeit – viņi ir tik dažādi, ar atšķirīgu pieredzi un paradumiem, bet visi vecumā no 15 līdz 18 gadiem un gatavi pavadīt trīs vai desmit mēnešu Latvijā. Valstis, no kurām ierodas viesskolēni, ir “AFS Latvija” sadarbības partneri jau 30 gadus un tās ir gandrīz visos pasaules kontinentos. Kultūru dažādība un pieredze, uzņemot viesskolēnus arī no mums ļoti atšķirīgām valstīm, dod “AFS Latvija” iespēju sniegt pilnvērtīgu atbalstu jauniešiem un viesģimenēm.

2024. / 2025. mācību gadā “AFS Latvija” uzņem viesskolēnus no ASV, Itālijas, Francijas, Ungārijas, Beļģijas, Turcijas, Honkongas, Japānas un Spānijas.

Ja Jūsu ģimenē ir brīva gultasvieta, iespēja nodrošināt skolēnu ar ēdināšanu (brokastis, vakariņas), pieņemt viņu kā savu ģimenes locekli un viesvecākiem ir vismaz 25 gadi, aicinām kļūt par AFS viesģimeni un iegūt patiešām neatsveramu pieredzi. Vienam no viesģimenes pārstāvjiem ir vēlamas pamata angļu valodas zināšanas, bet nav obligātas.

AFS viesģimenes ir visā Latvijā – gan mazā ciemā netālu no valsts robežas, gan Rīgas centrā un reģionu centros. Pozitīvā un ilggadējā sadarbība ar skolām, kas nodrošina vidējās izglītības ieguvi, ir nenovērtējama, motivējot jauniešus apgūt latviešu (vai krievu) valodu. Atbalsta personu tīkls – AFS brīvprātīgie – ir gan jauni draugi viesskolēniem, gan padomdevēji situācijās, kad viņiem nepieciešama papildus palīdzība.

Izlasi un uzaicini savā ģimenē citu kultūru un jaunus iespaidus!

– Kas ir AFS viesģimene?
– Viesģimenes statusa iegūšanas etapi
– Kā AFS atbalsta viesģimenes?
– Biežāk uzdotie jautājumi par viesģimeņu atlases procesu

 VIESĢIMENES IEGUVUMI

  • No vecāku skatījuma: uzlabojas attiecības ģimenē ar saviem bērniem un strīdu risināšanas māka, kā arī prasme komunicēt ar dažāda vecuma bērniem, tiek praktizētas svešvalodu zināšanas un sniegta iespēja saviem bērniem iepazīst citu kultūru un paplašināt redzesloku, atrodoties savās mājās.
  • No bērnu skatījuma: iegūti jauni draugi, izveidoti kontakti ar cilvēkiem dažādās pasaules valstīs, ir iespēja iemācīties darīt ko jaunu un rodas priekšstats par citu kultūru un svešzemju skolēnu dzīvesveidu. Kopā ar viesskolēnu ģimene vairāk laiku pavada kopā, dodas atpūsties dažādos atpūtas un izklaides braucienos pa Latviju, kā arī visiem ir iespēja nostiprināt angļu valodas zināšanas un apgūt citu svešvalodu.
  • Visai viesģimenei kopā tā ir iespēja izdarīt labu darbu kādam bērnam, ļaujot justies kā mājās un palīdzot iepazīt svešu valsti un ģimenes locekļi vairāk laika pavada kopā. Kopā ar viesskolēnu atklātas jaunas vietas Latvijā, labāk izprasta latviešu kultūra. Tā ir lieliska iespēja paskatīties uz sevi no malas, uzzinot daudz jaunu arī par savu ģimeni.

Pieteikšanās anketa

AFS Latvija kontakti

AFS Latvija Facebook, Instagram un TikTok