Tējas ceremonijas, graciozi dārzi un rāmi tempļi kopā ar ātrgaitas vilcieniem, supermoderniem debesskrāpjiem ir dinamiskās japāņu kultūras būtība.

Sabiedriskā dzīve japāņu skolēniem parasti notiek skolā un ārpusskolas sporta pulciņos (beisbola, futbola, basketbola, džudo, kendo vai japāņu paukošana, karate vai treka riteņbraukšana) un kultūras pulciņos (angļu valodas, radiopilciņos, kaligrāfijas, tējas ceremonijas, teātra, orķestra, kulinārijas, zinātņu  un matemātikas). Japāņu jaunieši arī ļoti aizraujas ar kawaii kultūru (viss gudrais un pievilcīgais), J-Pop (japāņu popmūzika), manga un animeKaraoke (dziedāšana). Šis viss ir ļoti populārs brīvā laika pavadīšanas veids kopā ar draugiem. Jaunieši Japāna pie miera dodas diezgan laicīgi un ilga augšā palikšana vakaros nav pieņemama.

IMG_3871-1

Viesģimene un sabiedrība

Tu varētu dzīvot jebkur Japānā, bet visticamāk, ka tas būs piepilsētā vai lauku teritorijā. Japāņi ļoti ciena gados vecākus cilvēkus. Mājas uzturēšana kārtībā arī ir viena no japāņu prioritātēm, tādēļ esi gatavs, ka tev noteikti būs jāpalīdz mājas solī.  Daudzās japāņu ģimenēs tradicionālie ēdieni ir ļoti svarīgi un ēdienreizēs vienmēr ir jābūt kopā ar ģimeni. Novelc savus apavus un uzvelc čības, kad apciemo kāda māju.

Skola

Izglītība un akadēmiskie sasniegumi Japānā ir pirmā prioritāte. Skolas gads Japānā sākas aprīlī un ilgst līdz martam (pirmdiena-piektdiena, no 8:30 līdz 15:30). Tev būs jāvelk skolas forma un jāpārvietojas ar velosipēdu, autobusu  vai vilcienu. Visi skolēni piedalās skolas kultūras pasākumos un sporta sacensībās, kas notiek katru gadu. Pēc skolas dienas beigām, tev būs jāpedalās pasākumā, ko sauc par souji, visi uz 30 minūtēm sanāk kopā un palīdz iztīrīt skolu un grīdas. Tu noteikti varēsi pieteikties arī ārpusskolas pulciņos.

Students at Ueno Park in Tokyo
what-is-sushi-5079606-hero-01-e5a0a26f194a49478f84e04193baaefa

Ēdiens

Ēdiens Japānā ir māksla un tava viesģimene noteikti pagatavos kādus fantastiskus ēdienus. Japāņu virtuve pārsvarā sastāv no rīsiem, nūdelēm, svaigiem dārzeņiem, augļiem, gaļas(pārsvarā cūkas un vistas) un jūras veltēm. Ēdieni tiek ēsti ar irbulīšiem. Rīsu un zaļā tēja gandrīz vienmēr būs ēdienreizes sastāvdaļa. Saldajā tu varēsi nogaršot wagashi, kas sastāv no garduma, ko sauc par mochi (rīsu kūkas paveids), kam ir pievienota saldo, sarkano pupiņu pasta.

Valoda

Japāņu valoda ir Japānas oficiālā valsts valoda un būtu labi, ja sākoties programmai, tev jau būtu nelieli japāņu valodas pamati. Arī angļu valodas pamatzināšanas tev noteikti noderēs.Viesskolas un vietējās AFS nodaļas piedāvās japāņu valodas nodarbības programmas sākumā.

Pieredzes stāsts

Karlis

Kārļa stāsts

Skatīties

Japāna un pieejamās programmas