Amerika ir imigrantu valsts ar dažādu kultūru cilvēkiem, mūziku, ēdienu un sporta veidiem, un tur Tev būs iespēja atrast jebkādu klimatu vai dabas ainavu, kādu vien iedomājies. Popkultūra ir visur, sports un ziņas dominē daudzās sarunās, un katrā reģionā ir pavisam dažādas tradīcijas. Ir grūti vispārināt to, ko ir iespējams darīt un redzēt šajā valstī, kur katra ciemata un pilsētas lepnums balstās uz savu unikālo vēsturi un dzīves stilu.

Lai gan vidusskola ir lielākoties visu Amerikas pusaudžu uzmanības centrā, vietējās un reliģiskās organizācijas piedāvā apmeklēt pulciņus (piemēram, drāmas vai šaha pulciņus) un kļūt par brīvprātīgo.

Daudzi studenti pēc skolas piedalās komandu sporta veidos. Amerikāņu futbols, basketbols, vieglatlētika, beisbols, futbols, peldēšana un volejbols ir vieni no populārākajiem sporta veidiem, un nedrīkst piemirst arī karsējmeitenes. Dažāda vecuma ļaudis ir ieinteresēti apmeklēt vidusskolas spēles. Nedēļas nogalēs – ballītes, iepirkšanās un vienkārši laika pavadīšana kopā. Daudzas ģimenes mācības uztver ļoti nopietni (uz iestāšanos labā augstskolā pastāv ļoti liela konkurence), taču ģimenes arī ierosina bērniem izbaudīt brīvo laiku.

Cilvēki

Tava viesģimene var dzīvot jebkurā vietā ASV, lai gan lielākā daļa AFS studentu dzīvo piepilsētās vai mazās pilsētās. Nepastāva viena “tipiska” ASV viesģimene – Tava viesģimene var būt afroamerikāņu, latiņamerikāņu, aziātu vai eiropiešu izcelsmes.

Mājas noteikumi, rutīna un ēdienreižu laiku katrā ģimenē ir atšķirīgi, tāpēc centies būt atvērts viesģimenes dzīvesstilam. No pusaudžiem tiek sagaidīta palīdzība ēdiena gatavošanā un citu mājas darbu veikšanā. Vakariņas ir galvenā ēdienreize dienas laikā, lai gan ģimenes locekļi mēdz ēst dažādos laikos darba vai skolas grafiku dēļ. Ēdiens līdzņemšanai jeb takeout ir ļoti populārs.

download (1)

Skola

Skolas norises, grafiki, obligātie mācību priekšmeti atšķiras katrā skolā. Mācību gads ilgst no augusta vai septembra līdz maijam vai jūnijam, un parasti tas ir sadalīts divos semestros. Viena mācību diena parasti ilgst no 8 rītā līdz 3 pēcpusdienā.

Mācību gada sākumā studenti bieži tiekas ar sev atvēlēto mācību pārzini, kurš palīdz izvēlēties 5 vai 6 klases vienam semestrim. Uniformas lielākajā daļā publisko skolu nav obligātas.

Valoda

Angļu valoda ir visbiežāk lietotā valoda ASV, taču daudzi cilvēki izmanto arī spāņu valodu vai citu, ģimenē lietotu valodu. Iepriekšējas angļu valodas zināšanas ir obligātas.

RD-americas-favorite-foods-FT-Getty-Images-7-JValentine

Food

Sākot ar burgeriem līdz BBQ vistai, no picas līdz pastai, salātiem līdz suši – jebkas ir amerikāņu ēdiens. Dažādu garšu etniskie ēdieni – meksikāņu, itāļu, ķīniešu, taizemiešu, japāņu, grieķu – sastopami pat mazākajās pilsētās. Bet nepalaid garām vecās, labās amerikāņu vērtības – hot dogus, ābolu pīrāgu un saldos kartupeļus jeb batātes.

Amerikas Savienotās Valstis un pieejamās programmas