Izvēlējos doties uz Spāniju, jo mani ļoti interesēja spāņu valoda, kultūra, daba un dzīvesveids. Kā arī Spānija ir viena no Eiropas lielākajām un ietekmīgākajām Eiropas valstīm.

Sākumā bija grūti saprasties ar apkārtējiem gan skolā, gan ģimenē, jo vēl nepārzināju spāņu valodu, taču tagad ikdienas komunikācija šķiet tik vienkārša un pašsaprotama it kā tā būtu bijis vienmēr.

Esmu lepna par to, ka, neskatoties uz visām grūtībām, man veiksmīgi izdevās iedzīvoties pavisam svešā vietā, sākt mācības jaunā skolā un klasē un pilnvērtīgi izbaudīt savu laiku šeit.

Bija grūti pierast pie citādākas mācību metodes un izglītības sistēmas, tomēr, salīdzinot ar manu skolu Latvijā, mācības bija vieglākas, taču bija vairāk mājasdarbu, kurus nereti bija grūti izpildīt valodas nezināšanas dēļ.

Dzīvojot divās viesģimenēs, es sapratu, ka spāņu cilvēki ir ļoti viesmīlīgi un atbalstoši. Abas viesģimenes man iemācīja dažādas spāņu tradīcijas un vienmēr man palīdzēja grūtībās, kā arī man bija prieks stāstīt par Latvijas kultūru un vēsturi.

Tā kā, dodoties uz Spāniju, viens no maniem mērķiem bija apskatīt un iepazīt pēc iespējas vairāk, varu teikt, ka esmu ļoti apmierināta ar to, cik daudz man izdevies redzēt. Nogurdinošais, bet ne mazāk interesantais Santiago ceļš, lielā galvaspilsēta Madride, skaistā Barselona, Valensija– šī ir tikai neliela daļa no mana ceļojuma pa Spāniju. 

Ārpusskolas es izvēlējos trenēties vieglatlētikā, un vēlāk ar savu izvēli biju apmierināta, jo man bija iespēja uzturēt sevi labā fiziskā formā kā arī trenēties brīvā dabā. Kopumā daudzi jaunieši apmeklē kādu ārpusskolas pulciņu, piemēram, mūzikas skolu vai arī trenējās citos sporta veidos.

Tavi ieteikumi: 

Noteikti vēlos pamudināt un iedrošināt visus cilvēkus, jo tas tiešām ir to vērts. Esot šeit, es ne uz brīdi nenožēloju, ka izvēlējos doties tieši uz Spāniju.
Pirms braukšanas noteikti vajag painteresēties par vairākām praktiskām lietām, piemēram, noskaidrot, kādi laikapstākļi un temperatūra konkrētajā vietā ir. Kā arī iesaku vairākas reizes kārtīgi pārdomāt, vai paņemts līdzi ir tikai nepieciešamais, jo atpakaļceļā būs vairāk, ko vest un nebūs vietas, kur to visu likt. 

Tavi ieguvumi: 

Visbūtiskākais ieguvums viennozīmīgi ir pieredze. Laba vai slikta tā tomēr ir pieredze, kuru nekur citur nevarēs iegūt un kuru neviens nekad nespēs atņemt. Manuprāt, aizbraukt vienam uz svešu valsti pie svešiem cilvēkiem ir liels risks, tāpēc nepieciešami cilvēki, kas ikdienā atbalstīs un palīdzēs iejusties. Es šī gada laikā ieguvu ļoti labus draugus no vairākām pasaules malām, kuru vidū es nejutos lieka, bet gan kā savējā. Bez manās jaukajām viesģimenēm un jaunajiem draugiem šis gads nebūtu tik lielisks kā tas bija.