Dāvis, kurš pirms diviem gadiem (2016 / 2017) mācījās vienu gadu vidusskolā Viskonsīnas štatā ASV, dalījās ar saviem iespaidiem par tur pavadīto laiku. Ja Tev interesē studijas kolorītajā un multikulturālajā valstī, izlasi viņa stāstu. 

“Es vienu gadu pavadīju Amerikas Savienotajās Valstīs. Doma par došanos turp man pirmo reizi ienāca prātā, kad mans tēvs sāka runāt par savu pieredzi ASV, un es vienkārši vēlējos pats to visu redzēt savām acīm.

Man bija diezgan daudz piedzīvojumu, taču atmiņā vislabāk ir palicis brauciens uz Floridu, jeb precīzāk, sastrēgums uz šosejas Alabamā, kad mans viestēvs bija tik nogarlaikojies, ka uzslēdza hiphopa radiostaciju un sāka ārdīties pie stūres mūzikas ritmā, kamēr mana viesmamma atvēra logu un sāka runāties ar cilvēkiem blakus mašīnā, lūdzot, lai viņu paņem pie viņiem, jo viņa sēdēja mašīnā ar četriem puišiem:).

Lielākais izaicinājums bija pierast pie apkārtējās vides un vietējām paražām, jo viss bija citādāks nekā Latvijā. Cilvēki bija pārlieku pozitīvi, pārāk interesējās par mums, ārvalstniekiem, un visa atmosfēra likās daudz relaksētāka. Tas mani tracināja. Lai tiktu ar to galā, man nācās iejusties, iegūt draugus, kas man kā apmaiņas studentam nebija grūti, un diezgan daudz jautāt par lietām, ko es līdz galam neizpratu.

Par ko esmu lepns, atskatoties uz ASV piedzīvoto? Gan jau par to, ka vismaz divās Viskonsinas pilsētās tagad zinās, kur ir Latvija un cik jautri mēs latvieši spējam būt. Gan jau arī par to, ka piedalījos daudzās sporta sacensībās, kā arī ieguvu daudzus draugus no visiem pasaules nostūriem.

Tā kā Viskonsinas štatā skolas brīvdienas bija diezgan īsas, lielākā daļa ikdienas dzīve bija tieši skola. Skolas diena katru dienu bija tā pati – stundu saraksts mainās tikai pa pusgadiem, tāpēc katru dienu ir vienas un tās pašas stundas. Taču mani tas neuztrauca, jo priekšmetus varēja izvēlēties. Tas laikam iespaidoja to, ka man bija lielāka motivācija mācīties nekā Latvijā. Skolas atmosfēra bija daudz relaksētāka, skolas tematiskos pasākumus organizēja skolēni, un viņiem tas padevās ļoti labi, iespaidīgi, es pat teiktu.

Ar savu viesģimeni es labi sapratos jau no paša sākuma. Jau pirmajā dienā mēs atradām līdzības ar manu  ģimeni – praktiski visiem sakrita dzimšanas dienas ar maniem ģimenes locekļiem! Mūsu starpā vienmēr pastāvēja draudzīgas attiecības, arī ar otru apmaiņas studentu no Saūda Arābijas, kurš dzīvoja ģimenē. No viņiem es iemācījos, cik ģimene var būt tuva, cik jautri var iet pašu mājās, kā arī kā pareizi izjokot cilvēkus.

Gada laikā es lielākoties apceļoju tikai Viskonsinu, kā arī trīs reizes biju uz Čikāgu. Taču pavasara brīvdienās mēs ar mašīnu no Viskonsinas devāmies uz Floridu. Tas bija viens no visjautrākajiem izbraucieniem ar mašīnu, kāds man ir bijis.

Apmaiņas gads ASV vairāk nostiprināja manus nākotnes plānus, kas ir saistīti ar valsts iestādēm un ārlietām. Programmas laikā es ieguvu jaunu redzējumu uz starptautiskajām attiecībām, it īpaši tādēļ, ka lielu daļu laika pavadīju ar citiem apmaiņas studentiem, kas mācījās mūsu apgabalā.

Ko vēlētos teikt tiem, kas šobrīd apsver iespēju mācīties ASV vidusskolā? Mūžam neaizmirstami piedzīvojumi garantēti, daudz iespēju sevi pierādīt un iegūt jaunus draugus, un tur pavadītais laiks būs lielisks, ja pēc iespējas vairāk iesaistīsies piedāvātajās aktivitātēs.”