Paziņojums no AFS International

Organizācija AFS Starpkultūru Programmas uzmanīgi seko līdzi koronavīrusa (COVID-19) izplatībai un ir informēta par lēmumiem un rīcībām, ko pieņem globālās veselības eksperti, valstu amatpersonas, kā arī ir iepazīstināta ar Pasaules Veselības organizācijas deklarāciju par COVID-19 pandēmiju. Ņemot vērā pašreizējo situāciju, daudzas valstis ir pārtraukušas klātienes mācības skolās, slēgušas savas robežas un ieviesušas karantīnu.

Sekojot situācijas attīstībai, AFS Starpkultūru Programmas īsteno izstrādātu un saskaņotu plānu, lai nogādātu dalībniekus mājās tajos gadījumos, kuros šobrīd tas ir droši un iespējami. Mēs individuāli sazinamies ar katru dalībnieku un viņa ģimeni, lai vienotos par to, kas dalībniekam pašreizējos apstākļos ir vislabākais. AFS turpinās sniegt programmu atbalstu un pakalpojumus tiem dalībniekiem, kuriem pagaidām jāpaliek viesģimenes aprūpē.

Kas attiecas uz dalībniekiem, kuri šobrīd uzturas ASV, mēs uzmanīgi sekojam līdzi situācijas attīstībai AFS USA un noteikti informēsim dalībniekus un ģimenes, tiklīdz parādīsies būtiski jaunumi.

Mēs apņemamies nogādāt jauniešus mājās pēc iespējas drošākā veidā. Esam pārliecināti, ka mūsu dalībnieku interesēs ir atgriezties pie viņu īstajām ģimenēm viņu dzimtenēs. Sastādot atgriešanās braucienu plānu, vērā tiek ņemta uzticama informācija, ko sniedz oficiālie valdību pārstāvji vai Pasaules Veselības organizācija (PVO). Tomēr, ja šobrīd dalībniekam nav iespējams izceļot no valsts, AFS turpina sniegt visu iespējamo programmas atbalstu un pakalpojumus, līdz jaunietim būs iespēja atgriezties dzimtenē. Katrā valstī strādā AFS darbinieki un brīvprātīgie, kuri ir gatavi palīdzēt dalībniekiem.

Uzskatām šo lēmumu par maksimāli atbilstošu mūsu dalībnieku, brīvprātīgo, kā arī viesģimeņu un īsto ģimeņu interesēm. Ir jāuzsver, ka šis lēmums netika pieņemts viegli. Kā globālās starpkultūru izglītības līderi mēs zinām, cik būtiska loma ir pilnībā piedzīvotai, pabeigtai apmaiņas gada pieredzei. Ir žēl šo apmaiņas pieredzi apraut tik straujā veidā.

Mēs ievērojam visus piesardzības pasākumus gan pirms, gan pēc dalībnieka atgriešanās. AFS darīs visu iespējamo, lai tie programmu dalībnieki, kuri šobrīd nav veseli, pagaidām neceļo. Tas nozīmē obligātās temperatūras mērījumus un citus vietējo pašvaldību noteiktus drošības pasākumus un veselības pārbaudes. Dalībniekiem, kuri atgriežas savās dzimtajās valstīs, mēs atgādināsim par vietējiem piesardzības pasākumiem (piemēram, pašizolāciju), kas nepieciešami, lai novērstu iespējamo COVID-19 izplatības risku.

Turpinās gatavošanās nākamā gada programmām. Ar vairāk kā 70 gadus ilgu apmaiņas programmu pieredzi pasaulē, AFS ir apņēmības pilna turpināt īstenot savu misiju globālās starpkultūru izglītības apguvē. Ja esat jau pieteikušies dalībai kādā no mūsu 2020./2021. mācību gada programmām vai vēlaties saņemt informāciju par šādu iespēju, lūdzam sazināties ar AFS organizāciju savā valstī (Latvijā – https://afs.lv/kontakti/).

Ja vēlaties sazināties ar AFS pārstāvjiem, lūdzu izmantojiet kādu no sekojošām iespējām:

  • Lai saņemtu informāciju par aktuālajām programmām, informāciju ģimenēm un jauniešiem sazinieties ar vietējo AFS organizāciju.
  • Vispārīgus jautājumus par situāciju pasaulē sūtiet uz [email protected].

Mēs patiesi cerējām organizēt programmu noslēgumu tām paredzētajā laikā un esam pateicīgi dalībniekiem un viņu ģimenēm par uzticēšanos AFS un izrādīto interesi. Ceram Jūs sveikt mūsu 500 000 cilvēku lielajā AFS absolventu ģimenē.

Paldies par Jūsu sapratni, ņemot vērā strauji mainīgos laikus, kādos dzīvojam.

Informācija AFS International mājaslapā