Viesskolēna uzņemšana ģimenē sniedz iespēju iepazīt citu kultūru, parādīt savas valsts tradīcijas pasaules iedzīvotajiem, dalīties pieredzē un zināšanās, tādējādi veidojot pasauli draudzīgāku. Tieši pavasaris ir laiks, kad ikviena ģimene var pieteikties kļūt par „AFS Latvija” viesģimeni ārvalstu skolēnam, sniedzot viņam iespēju Latvijā gadu mācīties, iepazīt valsts kultūru un valodu.

„AFS Latvija” aicina ģimenes pieteikties kļūt par viesģimeni. Lai par šo iespēju uzzinātu plašāk, 19.aprīlī pl. 18.00 kafejnīcā „Grain de cafe” Marijas ielā 25 (ieeja no Blaumaņa ielas) notiks „Atklāto diskusiju vakars”, kad klātienē varēs uzdot jautājumus un saņemt atklātas atbildes no ģimenes, kurs šobrīd uzņem viesskolēnu.

Viesmamma Linda Medne atzīst, ka kļūšana par viesģimeni ir lieliska pieredze. „Mūsu mazākā meita, kurai ir tikai 7 gadi, jau sākusi runāt angliski, savukārt lielākajai meitai viesskolniece kļuvusi par draudzeni. Ikvienai ģimenei iesaku uzdrīkstēties pieņemt šādu soli.”

Viesskolēni no tādām valstīm kā Šveice, Vācija, Itālija, Taizeme, ASV un citām, Latvijā ieradīsies augustā, lai pavadītu šeit 2018./2019. mācību gadu. Par viesģimeni var kļūt ikviena ģimene, kura ir atvērta starpkultūru pieredzei. Viesģimenes galvenais pienākums ir uztvert skolēnu nevis kā ārvalstu viesi, bet kā savas ģimenes locekli, nodrošināt skolēnu ar dzīvesvietu un ēšanu, kā arī censties adaptēt skolēnu savās ikdienas gaitās un ģimenes dzīvē.

Uzzini vairāk par viesģimenēm